Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 09:23 Bu haber 1155 kez okundu
 
İŞKUR ENGELLİ VATANDAŞLARA PROJE DESTEĞİ VERİYOR
İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sözleşme imzalayan Çavdır İlçesi Söğüt Kasabasın da ikamet eden Bahadır YURTSEVEN proje kredi çekini aldı
YAŞAM Haberi
İŞKUR ENGELLİ VATANDAŞLARA PROJE DESTEĞİ VERİYOR

Çavdır İlçesi Söğüt Kasabasın da ikamet eden Bahadır YURTSEVEN “Engelli Hibe Desteği ile Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında, İŞKUR'a sunulan projesinin komisyon tarafından onaylanmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğü’nde sözleşme imzalayan, Kuruluş Desteği için verilecek olan 50 BİN TL ile alacağı 21 Koyun ve 1 Koç ile hayvancılığa başlayacağı yapılan açıklama ile duyuruldu;

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, “Engelli Hibe Desteği Kendi İşini Kurma Projesi’’ kapsamında projesi onaylanan Bahadır Bey’in sözleşmesini imzalamış bulunuyoruz. Kendisine toplamda 22 Küçükbaş hayvan kazandırılacak ve Projenin takibi İŞKUR tarafından yapılacaktır. Bahadır bey, küçükbaş hayvanları 3 yıl boyunca satamayacak, kesimini yapamayacak.

Hayvanlar sigortalı olup, 3 yıl sonra tamamen Bahadır YURTSEVEN’in olacaktır. İŞKUR olarak yeni istihdam sağlayacak projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Bahadır YURTSEVEN’ e hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz, dedi.

Bahadır YURTSEVEN, kendisine sağlanan imkan sayesinde hayata yeniden tutunmasını sağlayan, severek yapacağı hayvancılığa başlayacağı için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu kaydetti.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: İŞKUR, ENGELLİ, VATANDAŞLARA, PROJE, DESTEĞİ, VERİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı