Yazı Detayı
18 Haziran 2021 - Cuma 19:40 Bu yazı 195 kez okundu
 
“MANKURT YÖNTEMİ” İLE TECAVÜZCÜLERİ ADAM EDEMEZ MİYİZ?
Canda KALEMOĞLU
 
 

Mankurt Yöntemi Nedir? ile başlayalım. Pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Orta Asya’da döneme damga vurmuş bir işkence yöntemidir.Mankurt Yöntemini Orta Asya’ da savaşlarda ele geçirilen düşmanların üzerinde uygulamışlardır. Bu düşman askerlerin,i önce boğazlarına kadar toprağa gömerlerdi sonra kafalarını kazıyıp ıslak deve derisini sıkı bir şekilde kafaya geçirirlerdi. Kızgın güneşin altında günlerce bekletirlerdi. Deve derisi kurudukça gerilmeye başlardı ve iyice kafaya yapışırdı. Uzamaya başlayan saçları ise deriden dolayı dışarıya değil de içeriye dönük uzamaya başlardı. İçeriye doğru kıvrılan saçlar beyne zarar verirdi. Dayanılmaz acılar içinde kıvranan bu kişi belli bir süre sonra aklını yitiriyor, hafızasını kaybediyor ve efendisine itaatkar hale geliyordu. Mankurtlaşan bu düşman askerlerini, kendi yöntemleriyle kendilerine bağlı bir şekilde yetiştirip ordularına kazandırıyorlardı. Anadoluda ki “MANKAFA” deyimi de buradan gelmektedir.

Çağdaş Köleleştirme, Zihin Kontrol Yöntemi vs. adına ne derseniz deyin barbarca bir yöntem olduğu aşikar. Peki bu yöntemi tecavüzcülere neden uygulamayalım ki? Önlerine kimse set koymadığı için sayıları gün geçtikçe artmaya başlamadı mı? Canlarını alamıyoruz maalesef öyle bir lüksümüz yok çünkü ölüm sadece Allah’ın emri ve verdiği canı ancak O alır fakat onları mankurtlaştırma lüksümüzün olduğu düşüncesindeyim. En azından onların o kirli zihinlerini yok edip eski kimliklerine yabancılaştırabiliriz. Bu şekil de onları hem topluma kazandırabiliriz hem de tecavüzün önüne set koyup önleyebiliriz.

Ağrılı ve sancılı geçen barbarca bir yöntem olduğundan bahsettik bu ağrılı ve sancılı süreci de kadınlara ve çocuklara tecavüz ederken onların çektikleri acılara saysınlar. Onlar yüzünden biz kadınların yaşaması gereken yaşlarda teker teker öldüğümüze, genç bedenlerden zorla alınan canların gökyüzüne yükselmesine şahit olmaktan yorulduk. Çocukların da artık ölmeye değil de yaşamaya mahkum olmaları gerektiğini düşünüyorum.

 

 
Etiketler: “MANKURT, YÖNTEMİ”, İLE, TECAVÜZCÜLERİ, ADAM, EDEMEZ, MİYİZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı