Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 19:03 Bu haber 521 kez okundu
 
ADAY VE GÖREVDE OLMAYAN ESKİ BAŞKANI REFERANS GÖSTERİYORLAR.
Tefenni ilçemiz de yapılmış olan 1. ve 2. Etap TOKİ’lerden söz ederken eski AK Partili Belediye Başkanı Bayram KAVAK’tan bahsetmesi bize göre manidar olarak değerlendirilmiştir.
SİYASET Haberi
       ADAY VE GÖREVDE OLMAYAN ESKİ BAŞKANI REFERANS GÖSTERİYORLAR.

Burdur Tefenni İlçesi MHP’li Belediye Başkanı Ümit Alagöz, AK Parti Milletvekili Bayram ÖZÇELİK; tarafından önceki gün yaptığı bir konuşma bize göre manidardır. Çünkü bahse konu arkadaşımız. Ne aday ne de görevde olan bir kişidir. Tefenni İlçesinde AK Partili Belediye döneminde Orman Deposu’nun 33 dönümlük arazisinin TOKİ'ye tahsisinin yapılmış olduğu doğru olup, karşılığında Tefenni’ye yapılması gereken yatırımın Gölhisar’a lojman olarak aktarılmasından da bahsetmeniz belki daha şık olabilirdi. Yine aşağıdaki evraklarda görüleceği üzere, 1. Etap TOKİ’lerin Eski Belediye Başkanımız Bayram KAVAK döneminde gerçekleştiği doğru olup 2. Etap TOKİ'lerin ise bizzat dönemimizde yapmış olduğumuz başvurularımız neticesinde yani Ümit ALAGÖZ’ün Belediye Başkanlığı döneminde ki başvurular üzerine gerçekleşmiş olduğundan da bahsetmeniz belki daha etik olabilirdi. Ayrıca TOKİ yani “Başbakanlık Toplu Konut İdaresi”, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir idaresi olup partinize bağlı bir tüzel kişilik ya da partinize bağlı bir kurum değildir. Ancak Anadolu da yiğidi öldür ama hakkını yeme diye bir söz vardır.

Yine yerel seçilmede birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz, her 2 partimizin iki liderlerinin söz birliğine zarar vermektedir Milli Beka’nın önemine vurgu yaptığı ve mücadele ettiği bir dönemde, Burdur Milletvekillerimizden, Yasin UĞUR Beyefendinin Tefenni’de yapmış olduğu dün ki konuşmasında “Yerel siyasette en önemli olan şeylerden bir tanesi Belediyenin ve Belediye Başkanının iktidar partisinden olması gerektiğidir” gibi akla mantığa, birliğe ve dirliğe hizmet etmeyen cümlesini büyük bir şaşkınlıkla dinlemiş bulunmaktayım. Video görüntüsü aşağıdadır.  

 Tefenni halkı bu söyleminizin ne kadar gerçekçi olup olmadığını, son 10 yılda gayet iyi görmüştür. Kaldı ki bu söylemin ülkemiz demokrasisine ve bu ülkede yaşayan vatandaşlarımızın eşitlik ilkelerine ne kadar hizmet ettiğini de İlçe halkımızın takdirine bırakıyorum.

Ben Tefenni Belediye Başkanı olarak hepinizin bilmesini istiyorum ki Tefenni Belediyesi ve İlçemiz son 5 yılda olduğu gibi, Burdur’umuzun en gözde ilçesi olma yolunda tüm zorluklara rağmen emin adımlarla devam edecek bunu da mutlaka başaracaktır. Bugüne kadar sizlere verdiğim her sözü tuttuğum gibi bundan sonra da şahsıma destek veren siz değerli hemşerilerimin boynunu büktürtmeyeceğim.

Belediyecilik iktidar değil yürek işidir, özveri işidir, mazlumların yanında her şeye rağmen dik durma işidir. Belediyecilik saat ve mesai kavramı gözetmemektir. Belediyecilik sadece yol kaldırımdan da ibaret değildir. Belediyecilik halka dokunmak, halkımızın sosyal gereksinimlerine duyarlı olmaktır. En önemlisi belediyecilik siyaset gözetmeksizin, halkı bütünleştirmek, kutuplaşmaları yok etmektir. Ve son olarak belediyecilik, eşinden, çocuklarından, anneden, babadan fedakârlık yapıp, vaktinin neredeyse tamamını Büyük Türk Milleti’nin hizmetine adama işidir. Bu uğurda dün olduğu gibi bugün de yarın da ayrıştırmadan, ötekileştirmeden hizmet etmeye devam edeceğimden İlçe halkımızın şüphesi olmasın

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , ADAY, VE, GÖREVDE, OLMAYAN, ESKİ, BAŞKANI, REFERANS, GÖSTERİYORLAR., , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı