Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 14:27 Bu haber 1328 kez okundu
 
BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANI VOLKIAN MENGİ’NİN 29 EKİM MESAJI
Ulusal Esareti kabullenmemiş, Egemenliği esas kılan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz. 
GÜNDEM Haberi
            BURDUR AK PARTİ İL BAŞKANI VOLKIAN MENGİ’NİN 29 EKİM MESAJI

Esareti kabullenmemiş, eşitlik ve özgürlük ilkeleri içerisinde hiçbir ayrım yapmadan hür iradesi ile Cumhuriyeti bizlere armağan etmiş atalarımızın büyük hatırasına olan inancımız ve derin bağlılığımızla, Ulusal Egemenliği esas kılan Cumhuriyetimizin 96. yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içindeyiz. 

Türk milleti, içinde bulunduğu bütün zorluklara göğüs gererek her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele ve başarı örneği olan Kurtuluş Savaşı; Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolü olmuştur. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Bütün imkânsızlıklara rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmayan, bağımsızlığından asla vazgeçmeyen, inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü İstiklal mücadelesini zaferle neticelendiren bir milletiz. Cumhuriyet milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesi, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesi ve birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır.

Türkiye’yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyetlerin ötesine taşımaya kararlıyız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.”

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , BURDUR, AK, PARTİ, İL, BAŞKANI, VOLKIAN, MENGİ’NİN, 29, EKİM, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı