Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 17:46 Bu haber 628 kez okundu
 
BİRÇOK ÇALIŞMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ
İŞ-KUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “ Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğümüz 2021 yılında 14 tane hedef belirledi. Bu hedeflerimiz doğrultusunda çalışıyoruz.
GÜNDEM Haberi
            BİRÇOK ÇALIŞMADA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

Burdur İŞ-Kur İl Müdürü Emre Akalın Müdürlük toplantı salınanda yaptığı basın toplantısında gazetecilere kurum çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Hedef bazlı çalışmalarımızı yapıyoruz. Mart ayı itibarıyla verilen 14 yıllık hedefin 12’sinde ideal oranı yakalamışız. Her ay ideal oran değişiyor. Örneğin Mart ayında ideal oran yüzde 25’ti. Nisan’da (2021) yüzde 33.33. Biz Nisan ayında yüzde 33,33’ün üzerine çıkmaya çalışıyoruz 14 hedeften. Yüzde 25 ideal oranın üzerine çıktığımız 12 tane hedef var. 1 tane de hedefimizde de  tam yüzde 25, onu saymadık, saymıyoruz. Biz 12 hedefte yüzde 25’in üzerinde ideal olanı yakalayarak Türkiye 1’incisiyiz. Burdur için” dedi.

“ÖZEL SEKTÖRDE İŞE YERLEŞTİRMEDE İYİ DURUMDAYIZ”

Daha çok kişiye hizmet verip, daha çok kişiye ulaşıp, daha çok istihdam, daha çok işbaşı eğitim, daha çok işsizlik ödeneği alan, işi yerleştirme, daha çok engelli  vatandaşı işe yerleştirme, sosyal yardım alan vatandaşlarımızı işe yerleştirme hedefimiz var. Mesela özel sektörde işe yerleştirmede 2021 yılında 3 bin 586 hedefimiz var. Biz Mart 2021 itibari ile 3 bin 586’nın 1344’ını gerçekleştirdik. Buda yüzde 38 yapıyor. Aslında yüzde 25’i yakalamamız isteniyor. Biz bu şekilde yaptığımız için sadece özel sektör işe yerleştirmede Türkiye 3’üncüsüyüz” diye konuştu.

KURUMUMUZUN ÇALIŞMALARINDA DİĞER HEDEFLER VAR

İl Müdürü Yunus Emre Akalın , İŞKUR Budur İl Müdürlüğü’nün diğer hedefleri özetle şu şekilde paylaştı: “Özel sektör genç işe yerleştirme hedefimiz var.  özel sektör engelli işe yerleştirme hedefimiz var.  Özel sektörde işsizlik ödeneği alanları işe yerleştirme hedefimiz var. İş başı eğitimi hedefimiz var. İmalat sektöründe hedefimiz var”

BAĞIMLILARDA İŞE YERLEŞTİRİLİYOR

Madde bağımlılar ile ilgili de çalışmalarda bulunduklarını sözlerine ekleyen  İŞ-KUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın; “Madde bağımlılarını da işe yerleştirmeye çalışıyoruz. Onlarla ilgili de ayrı çalışmalarımız var” dedi.

HEDEFTE  DEVLET TARAFINDAN VERİLEN TEŞVİKLERDEN  DAHA ÇOK İŞVEREN FAYDALANACAK

İŞ-KUR İl Müdürü Yunus Emre Akalın konuşmasının devamında; “Diğer aylarda da inşallah Burdur’u  İŞKUR olarak biz en üst noktalara getirip, daha çok vatandaşımıza hizmet sunup daha çok işverenimizin devletimizin verdiği  teşviklerimizden faydalandırmak istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , BİRÇOK, ÇALIŞMADA, TÜRKİYE, BİRİNCİSİYİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı