Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 16:00 Bu haber 982 kez okundu
 
BUCAK BELEDİYESİNDEN ONAÇ MAHALLESİNE YENİ ÇOCUK PARKI
Bucak Belediyesi tarafından yapılan parklar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Başkan Emrullah Ünal’ın göreve gelmesiyle birlikte kent geneline binlerce ağaç dikildi,
GÜNDEM Haberi
BUCAK BELEDİYESİNDEN ONAÇ MAHALLESİNE YENİ ÇOCUK PARKI

Yeni sosyal donatılar ve yaşam alanları oluşturuldu. Yeni parklar inşa edildi. Koronavirüs döneminde açık alanlara olan ilgi nedeniyle park yapım çalışmalarını sürdüren Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Onaç Mahallesine yeni bir park kazandırıyor.

            Onaç Mahallesinde yapılan park çalışmaları hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Yemyeşil bir Bucak için geldiğimizden bu güne binlerce ağaç diktik. Bucakımıza çocuklarımızın oynayabileceği, gençlerimizin ve halkımızın spor yapıp dinlenebileceği yaşam alanları kazandırdık. Yaptığımız tüm parklarımız sadece Bucakımızda değil, Türkiye genelinde de beğenildi. Koronavirüs nedeniyle vatandaşlarımızın, çocuk ve gençlerimizin parklarımıza ve açık alanlara ilgisi çok fazla. Bu trendin devam edeceğini ön görüyoruz.  Park yapım çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Onaç mahallesi 2364 sokak üzerinde bulunan alanımıza park yapım çalışmalarına başladık. Toplam 2460 m2 alana oturacak olan parkımız, iki kısımdan oluşacak olan katlı parkımızda parke alan 863 m2, bordür 484 m tül, çocuk oyun alanı 180 m2, kum havuzu 50 m2 yeşil alan 1166 m 2 olacak. Parkımızda gençlerimizin ve çocuklarımızın spor yapmaları için 200 m2 mini futbol sahası ve bir takım 5’ li spor aleti bulunacak. Vatandaşlarımızın dinlenebileceği,  ikisi kapalı kamelyalı 4 adet dinlenme yeri, 2 adet bank olarak planlandı. Ayrıca çift kule oyun grubu, ikili salıncak ve ikili tahterevalli çocuk oyun alanımız içerisinde yer alacak. Parkımızın yapım sürecini hızla tamamlayıp, hizmete açmayı planlıyoruz. Halkımıza, gençlerimize ve özellikle çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BUCAK, BELEDİYESİNDEN, ONAÇ, MAHALLESİNE, YENİ, ÇOCUK, PARKI,
Yorumlar
Haber Yazılımı