Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 12:13 Bu haber 990 kez okundu
 
ASKERLERİMİZE YAPILAN İDLİP SALDIRISI İÇİN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
Türkiye’nin bütün illerinde ülkenin önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu ve sivil toplum kuruluşu, hep birlikte bu açıklamayı yapıyoruz .
GÜNDEM Haberi
               ASKERLERİMİZE YAPILAN İDLİP SALDIRISI İÇİN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

            Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantı Salonunda toplanan Oda, Borsa ve Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları Suriye’nin İdlip kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yapılan hain saldırı nedeniyle ortak basın açıklamasında; bulundular. Ortak bildiriyi Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, okudu; Başkan Kayik ortak açıklamanın sonunda 58 Alay komutanlığı karargahını ziyaret edeceklerini tüm Oda, Borsa ve Sivil Toplum Kuruluşları adına “Başsağlığı” dileyeceklerini bu konuda tüm desteğin ve duaların onlar için olacağını belirtti.

    MİLLETÇE TÜRK ORDUSUNUN YANINDAYIZ

Burdur Oda, Borsa ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman Türk milleti adına ordumuzun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bizler, her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de, İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun.

Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet, eylesin.

Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.

Askerlerimiz İdlib’de, hem ülke sınırlarımızı ve hem de mazlumları korumaktaydı. Zira Suriye’de yaşanan zulümlere, yüzbinlerce sivilin zalimce katledilmesine, milyonların evinden, toprağından sürülmesine, dünya sessiz kaldı.Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarıysa, ne yazık ki, pek çok ülkede karşılık görmedi

BURADAN TEKRAR SESLENİYORUZ .

Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor.

Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor.İşte rejim güçleri son olarak da, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı, asla kabul edilemez.Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez.

Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur.Türk Devleti ve Ordusu, bugüne kadar, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir.Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir.“Bahar Kalkanı” harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır.Şunu da herkes bilsin ki, biz, her türlü zorluğu aşmasını bilen bir milletiz.

Mevzubahis vatan olunca, tüm siyasi ve fikri ayrılıkları bir tarafta bırakırız.İşte şimdi de birlik ve beraberlik içinde hareket ediyor, sabır ve dayanışma gösteriyoruz.Ülkemizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutuyoruz.Bugün her zamankinden daha güçlü şekilde biriz, bütünüz ve birlikteyiz.

Türkiye’nin tüm kesimlerini temsil eden Mesleki ve Sivil Toplum Örgütleri olarak, bayrağımızın altında kenetlendik. Katil rejime karşı kararlı şekilde mücadele eden devletimizin ve kahraman ordumuzun yanındayız.Alınacak her kararın, atılacak her adımın arkasındayız. Cenabı Hak ülkemizi korusun, milletimizin birliğini ve dirliğini muhafaza etsin, ordumuzu muzaffer kılsın.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ASKERLERİMİZE, YAPILAN, İDLİP, SALDIRISI, İÇİN, ORTAK, BASIN, AÇIKLAMASI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı