Haber Detayı
06 Mart 2016 - Pazar 16:19 Bu haber 3354 kez okundu
 
ATATÜRK'ÜN BURDUR'A GELİŞİNİN 86 YILI COŞKUYLA KUTLANDI
Atatürk’ün Burdur’a 6. Mart 1930 tarihinde gelişinin 86’ıncı yılı nedeniyle ilk defa karşılandığı yer olan Çatalpınar’dan başlayan coşkulu yürüyüş ile kutlandı.
GÜNDEM Haberi
ATATÜRK'ÜN BURDUR'A GELİŞİNİN 86 YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çıktığı yurt gezisi sırasında Afyon üzerinden Burdur’a geldiği ve karşılandığı yer olan Çatalpınar’dan o zaman şehrin girişindeki ‘Çatalpınar Kavşağından’ başlayan ve Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında sona eren yürüyüş ile sona erdi.

 

  Cumhuriyet Meydanında; Toki Yahya Kemal Beyatlı Öğrencileri tarafından yöre halk oyunları oynandı. Atatürk Anıtına Burdur Valiliği Garnizon Komutanlığı ve Burdur Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulmasının ardından, tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Spor Lisesi Öğrencileri Burdur Valisi Hasan Kürklü’ye kortej boyunca taşıdıkları Türk Bayrağını üç defa öperek teslim etti. Vali Hasan Kürklü aynı şekilde üç defa öptükten sonra öğrencilere teslim etti. çeşitli yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri protokol tarafından verildi.

 

Törenin sona ermesinin ardından Burdur Belediyesi eski binası fuaye salonundaki Burdurlu sanatçılar tarafından düzenlenen ağaç yakma sergisinin açılışının ardından Burdur belediyesi tarafından düzenlenen “Kent Ormanı’na ağaç dikme töreni yapıldı Akşam da Burdur Belediyesi THM Korusu tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin yer aldığı bir konser düzenlenecek.  

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: ATATÜRK'ÜN, BURDUR'A, GELİŞİNİN, 86, YILI, COŞKUYLA, KUTLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı