Haber Detayı
11 Kasım 2019 - Pazartesi 18:27 Bu haber 1433 kez okundu
 
AYSUN GÖK; “ BAYANLAR DAHA GÜZEL NASIL OLUNUR’U BULDUM”
Özellikle işinde bir hayli başarılı, azimli çalışkan bir kadından Aysun Gök’ten. Ben ayakları üzerinde duran kadınlara hayranım.
YAŞAM Haberi
 AYSUN GÖK; “ BAYANLAR DAHA GÜZEL NASIL OLUNUR’U BULDUM”

Kadın her zaman güzel olmak ister, kaç yaşında olursa olsun. Kadın diye sınıflandırmak aslında yanlış, özellikle günümüzde gençlerin daha bir rağbet gördüğü bakımlı olma olaylarında bizlere yol gösteren, uygulatan bilir kişiler var.

Side’de kaldığım sürede daha iyi olma adına sıkça gittiğim Almina Güzellik Salonundan söz etmek istedim okurlarıma.

Özellikle işinde bir hayli başarılı, azimli çalışkan bir kadından Aysun Gök’ten. Ben ayakları üzerinde duran kadınlara hayranım. Onların bilinmesine, emeklerinin boşa gitmemesine ve gayretlerinin karşılığını almalarından yanayım. Bunun için bir gazeteci olarak onları tanıtmaktan her daim keyif almışımdır. Sevgili Aysun’a hayran olmamak mümkün değil. İşine, çocuklarına ve eşine zaman ayıran bir kadın. Yaptığı iş önemli güzel olmak adına, sağlıklı olmak ve bilinçlenmek için gerekli.

Sorular sorulmalı böyle bir çalışana dedim, soru cevapla sohbetimizi sürdürdüm.

Aysun GÖK kimdir?

1972 yılında Ayvalık’ta doğdum. İlk, orta ve lise eğitimlerimi Ayvalık’ta, Yüksek Öğrenimimi ise Süleyman Demirel Üniversitesinde tamamladım. Mezun olduktan sonra Manavgat’a yerleştim ve bir müddet yine güzellik sektöründe çalıştıktan sonra 2005 yılında kendi işletmem olan Almina Güzellik Salonu’nu açtım.

2008 yılında İspanya’nın Valencia kentine giderek orada güzellik eğitimleri aldım ve aynı yıl güzellik uzmanı ve usta öğretici belgelerimle Manavgat’a dönüş yaptım. 3 yılı çalışan, 14 yılı da işletmeci olarak güzellik sektöründe toplam 17 yıllık deneyim ve tecrübeye sahibim. Güzellik uzmanlığının yanı sıra sertifikalı eğitim programları vermekte ve Spiritüel danışmanlıkta yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk annesiyim.

Bize biraz güzellik salonunuzdan, eğitim programlarınızdan ve spiritüel danışmanlığınızdan bahseder misiniz?

“Kendinize Bir Güzellik Yapın” sloganı ile yola çıktığımız Almina Güzellik Salonunda bizleri tercih edenlere hizmet vermekteyiz.

Eğitim Programlarımızın hepsi sertifikalıdır. Eğitimler ben veriyorum. Şimdiye kadar usta öğretici olarak güzellik sektörüne birçok girişimci ve uzman kazandırdık. Ayrıca, Spiritüel (Ruhsal) danışmalık hizmetleri vermekteyiz.

Onlardan söz edebilir misiniz?

İnsiye [Uyumlamalar] ve Terapiler olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan; İnsiye [Uyumlamalar]: Reiki (Ruhsal Bilgelik Rehberliğinde Yaşam Gücü Enerjisi) ve Ra-Sheeba (Evrensel Yaşam Enerjisi) dir.

Terapiler: Biomanyetizma (Bioenerji Teknikleri). Transterapi (Ruhsal Trans yöntemi). Hermes Şems (Denge Enerji Tekniği). Ezoterik Astroloji. Theta Healıng. Access The Bars. EFT Teknikleri (Duygusal Özgürlük Teknikleri) dir.

Uyguladığınız cilt bakımı işlemleri neler?

Cilt bakımında klasik yöntemlerin yanında… Kişiye özel çıkardığımız reçetelerle kit bakımlarını cilt durumuna göre yine kişiye özel farklı cihazlarla uyguluyoruz. Hydraderm bakım. Let Maske. Microdermaprazyon. Karbon Peelin…gibi

Son yıllarda oldukça popüler olan ve salonunuzda da uyguladığınız cilt gençleştirmenin yanı sıra kırışıklık tedavilerinde de kullanılan Altın İğne tedavisini de anlatır mısınız?

Altın iğne cerrahi olmayan bir tedavi şeklidir. Cihaz cildin alt katmanlarına yüksek frekanslı enerji gönderir, cilt altına kontrollü hasar vererek, kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenini ve iyileşme süreçlerini uyarır. Altın iğnenin diğer adı Franksiyonel Radyofrekans tedavisidir ve cilt üzerindeki pek çok sorunu çözümleyebilen etkili bir tedavidir.

Radyofrenkans enerjisinin kollajen üretimini arttırarak cilt yenilemedeki etkinliği çok iyi bilinmektedir. Ucunda Radyofrekans enerjisi bulunan mikro iğneler ile derinin özellikle orta tabakasına ulaşılarak kollajen liflerde yenilenme amaçlanmaktadır.

Altın İğne Radyofrekans tedavisinin başlıca kullanım amaçları şu şekilde sıralanır; Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık Tedavisi. Boyun ve Dekolte Bölgesini Toparlama. Leke Tedavisi. Sivilce İzi Tedavisi. Çatlak Tedavisi. Kol ve Bacaklardaki Sarkmaların Tedavisi. Gözenek Sıkılaştırma. Aktif Akne Tedavisi ve Hiperhidrozis (Aşırı Terleme) Tedavilerinde kullanılır.

Kullanılan iğnelerin uzunluğu 0.5 -3 mm arasında değişmektedir. Burada kullanılan iğnelerde altın kullanıldığı için bu yöntem “Altın İğne” Olarak da adlandırılmaktadır.

Son olarak bize salonunuzda uyguladığınız ve özellikle bayanlar tarafından ihtiyaç duyulan bölgesel zayıflama yöntemlerinden bahseder misiniz?

Bölgesel zayıflama; vücudun göbek, bel, basen gibi belli bölgelerinde birikmiş yağların azaltılması için kullanılan yöntemlerdir. Bireylerin genetik yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve hareket etme rejimlerine bağlı olarak yağlanma tüm vücuda eşit oranda dağılmaz ve belli bölgelerde birikir. Yağ hücrelerini çevreleyen dirençli zar ve hücreler arası güçlü bağlardan dolayı bu tip yağ birikmiş bölgeler diyet ve sporla ancak belli bir noktaya kadar inceltilebilir.

Bölgesel zayıflama yöntemleri ile yağ hücrelerinin kırılarak ve küçültülerek yağın katı halden sıvı hale geçirilmesi amaçlanmaktadır. İhtiyaç olan bölgede yapılan bölgesel zayıflama uygulaması neticesinde sıvılaşan yağlar vücut dolaşım sistemine katılır ve vücut tarafından yakılabilir hale gelir.

Salonumuzda kullandığımız başlıca bölgesel zayıflama yöntemleri… Kavitasyon, Radyofrekans, Lenf Drenaj ve Pasif Jimnastik yöntemleridir.

Bayanlar müjde demiştim ya haklıyım galiba. Ben şahsın adına daha nasıl güzel olunur’u öğrendim, dilerim sizlere faydası olmuştur.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , AYSUN, GÖK;, “, BAYANLAR, DAHA, GÜZEL, NASIL, OLUNUR’U, BULDUM”,
Yorumlar
Haber Yazılımı