Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:51 Bu haber 1907 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ; 1 MAYIS KUTLAMASINI KENDİ İŞÇELERİ İLE YAPTI
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye işçilerini eski otogar alanında düzenlenen yemekte ağırladı.
GÜNDEM Haberi
               BAŞKAN ERCENGİZ; 1 MAYIS KUTLAMASINI KENDİ İŞÇELERİ İLE YAPTI

Eski otogar alanında düzenlenen 1 Mayıs İş Bayramı yemeğine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye birim müdürleri ve emekçiler katıldılar. Belediye bünyesinde çalışan işçiler ile bir araya gelen Başkan Ercengiz, işçilerle sohbet ederek 1 Mayıs İşçi Bayram’larını kutladı.

Düzenlenen yemeğin ardından yaptığı konuşmada Burdur’un çehresinin değişimindeki en büyük emeğin belediye bünyesinde çalışan işçilerin olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz,, “Bugün emeğin ve dayanışmanın bayramı. Burada sadece emeğin değil, kol kola girilmesinin de kutlamasını yapıyoruz. Bugün işçimizle birlikte olduk. Birlikte öğle yemeğimizi yedik ve emekçilerimizle birlikte onların meydanda olan kutlamasına birlikte yürüyeceğiz.” Dedi.

URFA’DA HAYATINI KAYBEDEN EMEKÇİLERİ UNUTMADI

Şanlı Urfa’da 1 Mayıs kutlamalarına giderken geçirdikleri trafik kazası sonucu hayatını kaybeden 5 işçinin kederli ailelerine sabırlar dileyen Başkan Ercengiz, “Tabi öncelikle Urfa'da kaybettiğimiz canlar için üzgünüz. Bir bayram için yola çıktılar ve maalesef evlerine acı düştü. Acılarını paylaşıyoruz. Allah hepsine rahmet eylesin. Kederli ailelerine ve dostlarına sabırlar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

EMEKÇİMİZİN YANINDAYIZ

Her zaman emekten, alın terinden yana olan bir siyasi düşünceden geldiklerine vurgu yapan Başkan Ercengiz, emekçilerimize kulak verdik. İlk 5 yılımızda onların talepleri olan bazı hakların verilebilmesi için yanlarındaydık. Sendikal hak mücadelelerinde, emekçilerimizle birlikte olabildiğimizin somut göstergesini ortaya koymak için, sendikalaşmalarının ve sendikal hakların neticesinde de, bir takım hakları alabilmelerinin önünü açtık. Biz yolumuza eşit iş, eşit maaş ve eşit ücret ilkesiyle devam edeceğiz. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun da söylediği gibi, CHP’li belediyelerde asgari ücretlerin ve tüm diğer çalışma koşullarının daha iyi olacağı konusunda yapılandırmalarımız devam ediyor. İşçimizin, emekçimizin yanında olmamız gerektiği bilinciyle, işçimizin emekçimizin yanındayız. Belki, 5 yıl içerisinde bunun maliyeti bize bir projeyi yapamamak olsa bile, eğer evine mutlu gidemeyen işçi varsa, bizim yapacağımız hiçbir proje bizi mutlu etmeyecektir. Emekçimizin, işçimizin 1 Mayıs Dayanışma Bayramı’nı tekrar kutluyorum.” Şeklinde konuştu

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ;, 1, MAYIS, KUTLAMASINI, KENDİ, İŞÇELERİ, İLE, YAPTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı