Haber Detayı
04 Eylül 2019 - Çarşamba 16:57 Bu haber 568 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ; “BENİM BAHSE KONU YERDE BİR METRE YERİM YOK”
Başkan Ercengiz, 5’inci gündem maddesiyle ilgili AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi’nin sabah saatlerinde yaptığı ‘Rantsal Dönüşüm’ başlıklı basın açıklamasına da yanıt verdi.
GÜNDEM Haberi
          BAŞKAN ERCENGİZ; “BENİM BAHSE KONU YERDE BİR METRE YERİM YOK”

Başkan Ercengiz, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanının yaptığı açıklamada, ailesine ait bir parsel olduğundan ya da plan değişikliği talebi olduğundan bahsettiğini ifade ederek, “Bunu kendisini ispata davet edeceğim. O alanla ilgili bir tek metrekare arsa tespit ederse, ben bu görevimden vazgeçerim ama ispat edemezse o görevde kalıp, kalmayacağını merak ediyorum. Bu kadar kolay değil, burada üç yıldır devam eden bir süreç var. Isparta İdari Mahkemesinin verdiği kararın tam farklı kararı Konya İdari Mahkemesi vermiş ve bu noktada da bu alan plansız kalmış, yasal hak arayışı Danıştay’da devam ederken, bu alanın arazinin sahibi Ali Say’ın da bir yurttaş olarak gayet doğal hakkı olan plan değişikliği talebi Meclis’e getirilmiştir. Burada bir ranttan söz edilecek olursa, mevkidaşı il başkanımızın sorduğu soruya, sayın il başkanının cevap vermesini istiyoruz öncelikle, rant kelime karşılığı haksız elde edilen kazanç yada herhangi bir şekilde hakkı olmayan kazancının bir yerlere geçmesidir. İl başkanımızın bu konuyla ilgili sorduğu soruya henüz cevap alamadık. Bu soruya da cevap bekliyoruz” şeklinde konuştu.

                            AK PARTİ İL BAŞKANI MENGİ; “ KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Burdur AK Parti İl Başkanı Volkan Mengi, Sabah saatlerinde yaptığı açıklamada; Gündeme baktığımızda göreceğiniz üzere 5. Madde de Belediye Başkanının ailesine ait RANTSAL Dönüşüm arazisinin tekrar plan değişikliği geliyor. Halbuki Başkan Ercengiz geçmişte yaptığı konu halkında dava süreci devam ediyor demişti belediye Başkanı ama bu maddeyi gündeme getirerek konu ile ilgili  davanın kaybedildiğini RANTSAL bir düzenleme yaptıklarını kabul ediyorlar. Sunulan değişiklik imar komisyonuna havale edilecek ve orada Eylül ayı içerisinde yeni değişikliği arkadaşlar ile inceleyeceğiz.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ;, “BENİM, BAHSE, KONU, YERDE, BİR, METRE, YERİM, YOK”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı