Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 12:44 Bu haber 1784 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Halı Sarayı Hizmet Binasında çalışan belediye personeli ile buluşarak yeni yıllarını kutladı.
GÜNDEM Haberi
                   BAŞKAN ERCENGİZ “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Halı Sarayı Hizmet Binasında  düzenlenen yeni yıl kutlamasına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Hasan Duygulu birim müdürleri ve belediye personeli katıldı. Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say ve  Hasan Duygulu personellerin yeni yıllarını iyi dileklerle kutladı. 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise kutlamadan önce yaptığı konuşmada 2019 yılı Burdur Belediyesi çalışma performansını değerlendir. Kısıtlı kaynaklardan dolayı zor bir yıl geçirdiklerine dikkat çeken Başkan Ercengiz, “2019 bizim için yorucu bir yıldı. 31 Mart’ta bir seçime katıldık. Partimizin, örgütümüzün bizi yeniden aday göstermesi ile yurttaşlarımızdan bir 5 yıl daha göreve yetki aldık. Tabi biz 2014’ de vatandaşın karşısına çıkarken, yapmayı planladıklarımızı taahhüt ederek yola çıkmıştık. Geçen yıl bu vakitlerde ise geçen dönem yaptıklarımızdan karne almak üzere vatandaşımızın karşısına çıktık. Tabi bu karnenin notlarını vatandaşımız bize verirken, siz değerli çalışanlarımızın ürettikleri ile biz vatandaşımızın karşısına çıktık. Sadece sizin ürettikleriniz değil, kaynakların, mevcut borç stoğunun ve ekibimizin bilgi birikimi ile yola çıktık. 2019 yılı içerisinde ülkenin bulunduğu ekonomik olumsuzluklar kurumumuzu da etkiledi. Burdur Belediyesi’nin kaynaklarında belli ölçüde kısıtlamalara, istemeden de olsa gitmek zorunda kaldık. Her ne olursa olsun, taahhütlerimizi yerine getirmek için gayret gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz.” Dedi. 

BİRLİKTE GEÇİRDİĞİMİZ ZAMANLARIN KIYMETİNİ BİLMEK GEREK 

Başkan Ercengiz, en içten duyguları ile belediye personellerine Burdur Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunu hatırlatarak,” 2019 yılı içerisinde mutlaka üzüntüler sıkıntılar yaşadık. Ama bununla birlikte güzel ve iyi anlarımız da oldu. Burası bizim büyük ailemiz, biz öyle görüyoruz.  Yıllar çabuk geçiyor gibi olsa da birlikte geçirdiğimiz çok güzel anılarımız var. Bazen şunu söylemek istiyorum değerli arkadaşlar, her şey zamanında güzel ve birlikte geçirdiğimiz zamanların kıymetini bilmek gerek. Ben 2019’un geneline baktığımızda bizim için iyi bir yıl olduğunu düşünüyorum. Çok çalıştık, yarım kalan işlerimizi tamamladık ve yüz akıyla çıktık. Kimsenin hakkı kalmasın diye de çok mücadele ettik. Hepinize teşekkür ediyorum. 2020’nin 2019’dan daha güzel geçeceğine inanıyorum. Önceliğimiz sağlığımız, sağlığımıza dikkat edelim. Yeni yıl hepimize sağlık getirsin, mutluluk, huzur ve dünya devletlerine barış getirsin. Hepinize mutlu yıllar arkadaşlar.” Şeklinde konuştu 

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye personellerinin yeni yılını kutladıktan sonra bir takım ziyaretler gerçekleştirdi. hastane, itfaiye,112 Acil Çağrı Merkezi, Burdur İl girişleri polis Kontrol noktaları ve karakolları ziyaret ederek, yeni yılda mesai yapan diğer kurum personellerinin yeni yıllarını kutladı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ, “BİZ, BÜYÜK, BİR, AİLEYİZ”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı