Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 22:19 Bu haber 619 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ, PROJELERİNİ COŞKULU BİR KALABALIK ÖNÜNDE TANITTI
Biz 5 yıl boyunca Gönüllere dokunan şimdi de partimizin ve örgütümüzün öngördüğü Derman Belediyeciliğini ortaya koyacak olan 5 yılda sizler için daha çok çalışacak daha çok güzellikleri Burdur'a kazandıracağız.
GÜNDEM Haberi
            BAŞKAN ERCENGİZ, PROJELERİNİ COŞKULU BİR KALABALIK ÖNÜNDE TANITTI

2013 yılından itibaren bu kenti yönetmeye talip olarak çıktığımız bu yolda, 5 yıllık bir başkanlık dönemini geride bırakıyoruz. Yeni bir 5 yıl için edindiğiniz tecrübe, oluşturduğumuz güven ve ekiplerimiz ile kendinden emin daha üretken 5 yılı tüm Burdur halkına vaat ediyoruz. Biz 5 yıl boyunca Gönüllere dokunan şimdi de partimizin ve örgütümüzün öngördüğü Derman Belediyeciliğini ortaya koyacak olan 5 yılda sizler için daha çok çalışacak daha çok güzellikleri Burdur'a kazandıracağız.

2013 yılından itibaren bu kenti yönetmeye talip olarak çıktığımız bu yolda, 5 yıllık bir başkanlık dönemini geride bırakıyoruz. Yeni bir 5 yıl için edindiğiniz tecrübe, oluşturduğumuz güven ve ekiplerimiz ile kendinden emin daha üretken 5 yılı tüm Burdur halkına vaat ediyoruz. Biz 5 yıl boyunca Gönüllere dokunan şimdi de partimizin ve örgütümüzün öngördüğü Derman Belediyeciliğini ortaya koyacak olan 5 yılda sizler için daha çok çalışacak daha çok güzellikleri Burdur'a kazandıracağız.

Geçtiğimiz 5 yılda 40 milyon borç ödeyen, 11 milyon liralık taşıt iş makinelerini alan, 21 milyon taşınmazı belediyemize kazandıran, 13 milyon 700 bin liralık kamulaştırma yapan, mali disiplin sağlanmış, tasarruf eden, kendi işini kendi gören, kendisi üreten, çöpünü kiralama araçlarla toplandığı bir dönemden, kendi kamyonları ile çöpünü toplayıp toplatılan, çöpten enerji üretilen, bölgenin en modern hizmet kampüsünü yaparak ahşap atölyesinden metal atölyesi ne kadar birçok üretimini artık yapabilen ve Kampüs çatısında güneş enerjisi panelleri ile 06 megavatlık bir enerji elde edip belediyemizin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 16'sında karşılayan bir vizyonla farklı bir belediyeciliği 5 yıl içerisinde geride bıraktık.

Sosyal belediyecilikte üretici ve ihtiyaç sahiplerini aynı anda gözeten, yeni Kent Meydanları ve düzenlenen Çayboyu, Halk Plajı çalışmaları ile aynı zamanda marka caddelerin oluşumunu sağlayarak, engelli yönetmeliğine uygun kaldırımlarla aydınlatılan daha güvenli bir kent yaratmaya çalıştık. Altyapıda, yağmur suyu drenaj çalışmalarımızla, yağmuru kente çile olmaktan çıkardık. Kendi üretim seramızda ürettiğimiz çiçek ve fidelerle yeni 78 Park, 23 yenilenen parkla dönemimizde bir rekora imza attık. Göreve geldiğimizde 7 metrekare olan yeşil alanı, kişi başına şu anda 12 metrekareye çıkartarak bizim doğaya ve yeşile çevreye bakışımızın ne olduğunu göstermeye çalıştık. Kurumaya yüz tutan ve kaderine terk edilen Burdur Gölü için verdiğimiz mücadele, ülke gündemine oturdu. Belediye iştirakimiz olan şirketlerimiz milyonlarca zarar da iken, bugün geçmişe dönük borcu olmayan, günü gelmiş borçlarını tamamen ödeyen, işletmelerinde istihdam yaratan Burdur'un göz bebeği işletmeleriyle, artık Mali açıdan disiplini sağlanmış ve Burdur'un en önemli hizmet alım noktalarını yaratmış bulunuyoruz.

Sayın Genel Başkanım “sözümüz var” dedik. “Kentimize sözümüz var” dedik. Kentler meydanları ile anılır, biz önümüzdeki 5 yılda adına yakışır bir Cumhuriyet

Meydanı’nı Burdur’umuza kazandıracağız.Yeraltı 250 araç kapasiteli otoparkı ile yer üstünde düzenlenmiş meydanıyla, güzel bir Kent Meydanı’nı Burdur’umuza kazandırıyoruz. Mülkiyet sorunları giderilmiş, Salıpazarı bölgesindeki belediye dükkânlarının olduğu alana 450 araçlık yeraltı otoparkı ile yeni ticari alanların oluşturulduğu ve yeşil alan düzenlemesi ile yepyeni bir Cazibe merkezini Burdur’umuzun en merkez noktasında Burdur’umuza kazandırıyoruz.Kentimizin temel sorunlarından olan kişi başı araç sayısı nüfusa oranlandığında en çok araca sahip olan iki il olmamız nedeniyle imar planında işaretli olan alanların katlı otopark olarak değerlendirilmesini en kısa zamanda sağlayacağız.

22 bin öğrencisiyle her gün büyüyen Burdur’umuzun büyük beklenti içerisinde olduğu ancak baştan Kent üniversite olarak planlanmadığı için bugün ulaşım sorunu yaşayan üniversite gençlerimizin ulaşım sorunu üniversite ile birlikte işbirliği içerisinde çözeceğimizi umut ediyoruz.

2015 yılında sözleşme ile Devlet Su İşleri tarafından yapılarak Şehrimize kazandıracağımız içme suyu projemizde yalnızca beklediğimiz arıtma yumuşatma tesisi 2018 yılı içerisinde ki ekonomik kriz nedeniyle bir sonraki yıla Yani 2019 yılında ertelenmiştir. 2019 yılı içerisinde arıtma yumuşatma tesisimizin Burdur'a kazandırılmasını bekliyoruz.

Bizim çevre sözümüz var ileri Biyolojik arıtma tesisini Burdur’umuza kazandırıyoruz. 2016 yılında Avrupa yatırım bankası ile masaya oturarak düşük faiz, uzun vadeli bir kredinin Burdur Belediyesi'ne verilmesinin ardından İlk Bank tarafından projelerinin yürütüldüğü il banka projelerini teslim ettiğimiz ileri Biyolojik arıtma mızı 2019 yılında ihalesinin yapılarak temelini atacağız umut ediyoruz. Bitiminin ardından eski arıtma tesisi alanında hobi bahçelerine dönüştürerek alanın halkımız tarafından kullanımına açılarak toprakla buluşmasına sağlayıp En azından hangi tarımda vatandaşımızın yeniden Bitki ve toprakla buluşmasını sağlayacağız.

Yeşil alanlarda ki hedefimiz 7 metrekareden 12 metrekare için aradığınız ilk 5 yılımızda 25 yılda en az 12 metrekareden 20 metrekare çıkarmayı planlıyoruz. Biz doğayı seviyoruz, yeşili seviyoruz ve sayın genel başkanım, çocuklara sözümüz var. 24 Saat izlenebilen, daha güvenli bir şekle dönüştürdüğümüz parkları, çocuklarımıza kazandırıyoruz. Yalnızca çocuk parkları ile değil, Masal Parkı ile yaratıcılıklarını ve yeteneklerini geliştirmesini sağlayacağımız, hafta sonları aileleri ile vakit geçirebilecekleri Masal Parkı'nın yanı sıra, Macera ve Adrenalin Parkı'nın da açık alanda müsabakanın, paylaşmanın ve spor ruhunun çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırılmasını sağlayacağız

SPOR SALONLARI- SPOR OKULLARI

Kötü alışkanlıkların yaş ortalaması, neredeyse tek haneye düştü. Ülkemizde, gençlerimize yeni salonlar kazandırıyoruz. Proje aşamasındayız. 2019 yılında temel atarak en kısa sürede gençlerimize kazandıracağını spor alanlarımızda gençlerimizin yaz ve kış spor okullarında Her dalda spor yapabildikleri ve kentimizin sporcu yetiştirdiği, diğer zamanlarda da antrenör eşliğinde ev kadınlarımızın mutlaka spor yapıp sağlıklı kalabilmesi için bu sorunların daha çok kitleye ulaştırılmasına mutlaka sağlayacağız. Üniversitede gençlerimize, geçtiğimiz günlerde yaptı buz gibi salonlarımız açarak 24 saat kullanılır hale getireceğimiz salonlarda ve yeni yapacağınız etüt merkezlerinde gençlerimizin güvenli ortam da dersin sağlayıp, sıcacık bir çay, poğaça veya onlara ev kalitesinde çorba ikram edeceğiz. Kentimizin sosyal ve kültürel aktivitelerini canlı tutup, festivallerle ulusal ve uluslararası etkinliklerle kentimizin bilinirliğini mutlaka artıracağız.

MODİFİYE ARAÇ VE BİSİKLET YOLU

Modifiye araç tutkunları gençlerimiz için, güvenliği sağlanmış alanlarda, gençlerimizin bu güvenli alanlar da istediği şekilde Bu sporu yapmalarını sağlayacağız. Başladığımız Bisiklet Yolları'nın devamını getirmek ve bisiklet dostu bir kent olarak hem sağlıklı yaşam, hem de egzoz emisyonunu azaltarak, çevreci bir kent olabilmenin bilinciyle bisiklet yollarımızın devamını sağlayacağız.

KREŞ – HOBİ- MESLEK EDINME

Kadınlara da sözümüz var Sayın genel başkanımızın her fırsatta söylediği gibi, kadınlarımızın, hayatın her alanında olması gerektiği gibi, bizim de bu dönemde kadınlarımıza yine sözümüz var. iki katlı toplam 500 metrekarelik alanlarda olan altta kreşlerimiz, üst katta ise hobi ve meslek edindirme kurslarında, kadınlarımızın mutlaka üretimin içerisinde yer alabileceğini ve bu mesleklerden edindikleri ya da kendi becerileri ile ürettikleri ürünleri satıp, pazarlayabilecekleri ve ev ekonomilerine katkı koyabilecekleri, ilkini Fethiye yolu üzerinde inşa ettiğimiz Kadın El Emeği dayanışma merkezlerini oluşturacağız.

YAŞLI VE ENGELLİ VATANDAŞLARI

Yaşlılara sözümüz var.Yaşlı ve engellilere sözümüz var. Öncesinde dar gelirler ve kimsesiz yaşlılar için başlattığımız projenizi, daha geniş kitlelerimize hazırlıyoruz. Evinde kişisel bakım ihtiyacı hisseden ev temizliklerini yapamayan yaşlılarımızın ve engellilerimizin mutlaka yanında olacağız. Engellilerimizin kendi evlerinden dışarı

çıkamamasının önünü açabilmek için engellilerimize kazandıracağız bir engelli aracıyla onları evinden alıp, problemlerini giderip, ihtiyaçlarını karşılayıp, tekrar evlerine bırakacağımız bir sistem oluştururuz. 80 yatak kapasiteli yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezimiz, orman içerisinde kuş sesleri arasında, yaşlılarımıza sıcacık bir yuva olacak. Engelli kardeşlerimize sözümüz var. Engelli dostlarımızın bizzat çalışıp, hizmet ürettikleri Engelsiz Yaşam Merkezleri’nde, onların bir arada hem sorunlarını gidermelerini, hem de birlikte vakit geçirmelerini sağlayacağız.

HAYVANSEVER VE PSİKOLOG

Hayvansever dostlarımıza da müşterimiz var. Orman içi bir alanda, yeni bir barınakta, kimsesiz hayvanlarımızı ve hayvanseverlerimizi mutlu etmek istiyoruz. Mutsuzluğun giderek arttığı ülkemizde, başta ekonomik sıkıntılar nedeniyle dağılmak üzere olan yuvaları ve bozulan psikolojileri, belediyemizin psikoloğu gözetiminde kurtarmak istiyoruz. Psikoloji ve aile danışma merkezimizde sorunları hep birlikte aşacağız.

SOSYAL PROJE

Sizler eğer bize bilmiyorsanız, bizler sizlere mobil hizmet araçları ile gelip, belediye hizmetlerini mahallinde üreteceğiz. Hem üreticimizin, hem de dar gelirlimizin yanında olacağız. Daha önce sütten, peynirine ve tereyağını dar gelirliye dağıtıldığı projenin ardından, bugünde et üreticisinin derdine derman olmaya çalışıyoruz. Baskül ağırlığı 26 liraya düşen ve 2 aya gün veren Sırbistan'dan ve Rusya'dan getirilen etlerle, ağzına kadar doldurulan Et ve Balık Kurumu'nun maalesef hayvan yetiştiricisine, besicimize zor günler yaşattığı aşikârdır. Biz üreticimize de katkı vermek üzere, hem et üreticimizin sorununa dikkat çekmek, hem de dar gelirli yurttaşımıza protein kaynağı olan eti ulaştırabilmek için, 3000 kilogram eti alarak tüketicimize ve dar gelirlimize ulaştırmayı başarıyoruz.

TARİHİ

Tarihe de sözümüz var. sokak sağlıklaştırmaları, mübadele evi, Gümüşün değirmeni, Murtaza’nın Evi’nin restorasyonlarını bitirerek, kültür envanterimize kazandıracağımız yeni tür miraslarımız olacak. Kültür turları için önce şehrimizin diğerlerini, tarihi ve doğal güzelliklerinin ardından da, Kurtuluş Savaşı destanımızın yazıldığı Çanakkale'yi atamızın ebedi istiratgahı Anıtkabiri ve inanç turizmi açısından önemli olan Konya'yı ücretsiz olarak ücretsiz olarak sizlere gezdireceğiz. Sporun her türlüsüne sahip çıktığımız gibi ilkini geçtiğimiz yıl 1 Eylül 2018'de Dünya Barış gününde yaptığımız yağlı pehlivan güreşlerini ikincisini 18 Ağustos'ta yaparak Ata sporumuzu geleneksel hale getirmeyi Burdur'da geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.

REVİZYON PLANI - TOKİ

Burdurumuzun beklediği revizyon imar planı ile kat yükseklikleri ve evsel atıkların yeniden değerlendirilmesi sağlayıp kentimizin yenilenmesini sağlayacağız. Bozkurt Mahallesi TOKİ 1 Kasım 2013 tarihinde riskli alan olarak Resmi Gazete'de yayınlanmasından bu alanda verdiğimiz mücadele ve belediyemize ait alanın yaklaşık 9000 metrekaresinden feragat ederek, halkımızın lehine verdiğimiz ve 29. 6. 2016 da sözleşmesine imza attığımız kentsel dönüşüme Geçtiğimiz günlerde yapılan ihalesi ile 655 konut ve 41 ticari alan olarak projelendirilip nisan ayı içerisinde yıkımının ve yapımı başlayacağının müjdesini halkımıza daha önce de vermiştik 2 dönüşümü TOKİ ile başlattığınız mahallemiz olan Necati Bey Mahallesinde 550 konutu ve vatandaşımızın insanca yaşayabileceği alanları Burdurumuza kazandırıyoruz .

AVM

Alışveriş Merkezi için yasal engel aşılarak, yatırımcı ile AVM'ye Burdurumuza kazandıracağız. Bozkurt Mahallesi'nde yapacağımız yeni pazar yeri Kompleksi Düğün Salonu otoparkı ve pazarı olan bir tesisi o alanda yaşayacak yaklaşık 1500 konutun ortak kullanım olarak kullanabileceği bir hale dönüştüreceğiz. Yeni Belediye Hizmet Binası ile hem ticari ağırlık merkezinin yerinin farklı bir noktaya kaydırılması Hem de yeni bir Cazibe Merkezi'ne oluşturmasına Burdurumuza sağlayacağız. Salı pazarına katlı hale getirip, haftanın 7 günü işlevsel hale gelmiş bir alan haline dönüştüreceğiz. Ateş sanatlar Çarşısı'nda esnafımızın ve mülk sahiplerinin katkısıyla turistik Arastayı hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Gördüğünüz üzere yaptığımız projeler Ayağı yere basan, yalnız insan mutluluğunu değil, çevreye, doğaya, sokak hayvanlarına, yenilenebilir enerji kaynaklarına değer veren bir Avrupa Kenti oluşturmak üzere, çağdaş, yaşanabilir, huzurun kentini oluşturmak üzere yaptığımız vizyon projelerimizdir. Biz Burdur'da ilk 5 yılda yaptığımız çalışmalarla belediyeciliğin bir okul olmadığı gibi, gözlem ve vizyon çalışmalarıyla yapılabildiğini bir nebze olsun kanıtlamaya çalıştık. Türkiye'nin en mutlu belediyelerine bakıldığında sizlerin de bildiği gibi hükümet kaynağı olmayan belediyelerinin olduğunu göreceksiniz meselenin para olmadığını, meselenin belediyecilik açısından bir vizyon olduğunu, meselenin beton ulaştırılan kentler değil insanlara huzur veren rahatlatan kentler olduğunu hep birlikte göreceğiz. Bu nedenle Biz Derman belediyeciliğini 2019 yılından itibaren bir 5 yıl boyunca onurumuza her noktada göstermek istiyoruz

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , BAŞKAN, ERCENGİZ,, PROJELERİNİ, COŞKULU, BİR, KALABALIK, ÖNÜNDE, TANITTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı