Haber Detayı
20 Şubat 2021 - Cumartesi 12:53 Bu haber 337 kez okundu
 
BAŞKAN ERCENGİZ SU DEPOSU VE KUYULARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ile su kuyuları ve su depolarında incelemelerde bulundu.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ERCENGİZ SU DEPOSU VE KUYULARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Başkan Ercengiz, son günlerde kış aylarının kurak geçmesi nedeniyle içme suyu şebekesinde ciddi bir basınç azalması ve buna bağlı olarak yüksek katlarda içme suyu sıkıntısı yaşandığına dair şikâyetler üzerine Gökpınar mevkide incelemelerde bulundu.

Ziyaretle ilgili açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Kış aylarında kuraklık yaşıyoruz. Maalesef bu yıl da istediğimiz yağışı alamadık. Bununda sonucu olarak içme suyu şebekemizde son dönemde ciddi bir basınç azalması ve buna bağlı olarak yüksek katlarda içme suyu sıkıntı yaşandığına dair hem il başkanlığımıza ve ilçe başkanımıza hem de Belediye Başkanlığına şikâyetler geldi. Bugün il başkanımız, ilçe başkanımızla birlikte yerinde değerlendirmek üzere depolarımızı, Gökpınar mevkiindeki sondajlarımızı gezdik. 10000 metreküplük ana depomuz şuanda tamamı boş. 4000 metreküplük eski depomuzun da sadece yüzde 20-25’i dolu. Yani bu şu demek ciddi oranda su sıkıntı içerisindeyiz. Öncelikle Vatandaşlarımızın içme suyu kullanımında günlük kullanımda tasarrufa dikkat etmesini daha dikkatli su kullanmasını rica ediyoruz. Kurumsal olarak bazı tedbirleri almak üzere çalışmalarımızı başlattık. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüzle de irtibat halindeyiz.

kadar su kaynağı varsa içme suyu niteliği taşıyan onun Burdur'a taşınması ile ilgili taleplerimizi dile getirdik. Geçtiğimiz haftalarda Bölge Müdürlüğü'nden Burdur'a yapılan ziyaretlerde Bölge Müdürlüğü personeli ilgili yetkili kurum müdürü amir arkadaşlarımızla bizim yaptığımız bu gezinin bir benzerini hatta daha kapsamlısını yaptılar. Onlar da kendi gözleriyle görerek Burdur'da içme suyu ile ilgili önemli bir sıkıntı olduğunu tespit ettiler. Birlikte sorunun üstesinden gelmek istiyoruz. Çünkü suyun olmadığı yerde hayat yok. Tabii hakkımızdan bir kez daha altını çizerek ricamız o ki gereksiz yere musluklarınızı açık tutmayız. Çünkü içme suyunun telafisini sağlayabileceğimiz şuanda mevcut bir kaynak yok. O yüzden tasarruf etmek zorundayız” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, ERCENGİZ, SU, DEPOSU, VE, KUYULARINDA, İNCELEMELERDE, BULUNDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı