Haber Detayı
06 Nisan 2019 - Cumartesi 13:29 Bu haber 1775 kez okundu
 
BAŞKAN MENGİ ‘’OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ’’
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle otizmli çocukları evlerinde ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
       BAŞKAN MENGİ ‘’OTİZMİN FARKINDAYIZ, ONLARIN YANINDAYIZ’’

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Sosyal Politikalar Başkanı Fazilet Unat , İl, Merkez İlçe ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları ile 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle otizmli çocukları evlerinde ziyaret etti. Çocuklar ile yakından ilgilenen Başkan Mengi, Otizm Farkındalık Günü’nü unutmamak gerektiğine değinerek, “erken teşhisle birlikte doğru eğitimi, otizmli çocukların hayatında, büyük bir fark oluşturmaktadır. Otizm eksiklik değil, farklılıktır. AK Parti ailesi olarak otizmin farkındayız, onların yanındayız.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; ‘’ erken teşhisle birlikte doğru eğitim, otizmli çocukların hayatında, büyük bir fark oluşturmaktadır. Otizmli bireylerin, çok zengin iç dünyalarına sahip olduklarını biliyoruz. Yeter ki bizler, onların eğitimi konusunda duyarlı olalım. Yine AK Parti hükümetimiz Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca OTİZM sendromu ile mücadele kapsamında ailelere eğitim alanında bugüne kadar en iyi desteği sağladı. Ama biz bunları yaptık diye asla tamam yeterlidir demiyoruz. Ailelerimize bu konuda çok büyük görev düşüyor. Çocuklarımızın yüzündeki bir gülümseme aileleri ve bizim için paha biçilmezdir. Ailelerimize ve özellikle gecelerini gündüzlerine katan Annelerimize ilgilerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. AK Parti ailesi olarak otizmin farkındayız ve onların yanındayız’’ dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , BAŞKAN, MENGİ, ‘’OTİZMİN, FARKINDAYIZ,, ONLARIN, YANINDAYIZ’’, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı