Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 14:52 Bu haber 192 kez okundu
 
BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN ŞUBAT AYI İHRACAT DEĞERLENDİRMESİ
BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, Şubat ayı ihracatçı firmaların kanuni merkezleri bazında ihracat performansları hakkında değerlendirmede bulundu.
EKONOMİ Haberi
BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN ŞUBAT AYI İHRACAT DEĞERLENDİRMESİ

Şubatta en fazla ihracat yapılan sektörün Madencilik Ürünleri olduğunu vurgulayan BUTSO Başkanı Yusuf Keyik: “Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yayınlanan ‘İhracatçı Firmaların Kanuni Merkezleri Bazında Sektör İhracat Performans” verilerini incelediğimizde 2020 yılı Şubat ayının birinci sektörünün Madencilik Ürünleri olduğunu görüyoruz. Şubatta ilimizde ihracatı en fazla olan ilk 3 sektör: Madencilik Ürünleri, Çimento- Cam- Seramik ve Toprak Ürünleri ile Savunma ve Havacılık Sanayiidir. Burdur’un Şubat ayı ihracat miktarı 9 milyon 749 bin dolardır. Bu rakam bir önceki yılın aynı ayına göre 6,26 daha düşük” şeklinde konuştu.

İhracat performans miktarlarını açıklayan Başkan Keyik: “İlimizin Şubat ayında ihracatta ilk sırayı 6 milyon 731 bin dolarla madencilik ürünleri almaktadır. İkinci sırada 917 bin dolarla Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri sektörü, üçüncü sırada da 781 bin dolarla Savunma ve Havacılık Sanayi gelmektedir. İhracatta emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, YUSUF, KEYİK’TEN, ŞUBAT, AYI, İHRACAT, DEĞERLENDİRMESİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı