Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 17:15 Bu haber 1320 kez okundu
 
BURDUR ÇÖPLÜĞÜ ARTIK LAVANTA KOKACAK
Katı Atık Bertaraf Tesisin çevresinde güzelleştirme çalışmaları başladı.Yapılan çevre düzenlemeleri ile çöplük olarak kullanılan alanlara lavanta dikilerek, lavanta bahçelerine dönüştürülüyor.
YAŞAM Haberi
              BURDUR ÇÖPLÜĞÜ ARTIK LAVANTA KOKACAK

 Yıllarca yakılan çöpler ve çöplük içindeki gazların çevreye yayılmasından dolayı Burdur halkının rahatsızlığını dile getirdiği ve bilhassa yaz aylarında sıcakların artması ile yayılan kokuların artık olmayacağını dile getiren belediye yetkilileri projenin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Katı Atık Bertaraf Tesisinde Lavanta Dikimine başladı. Burdur Belediyeler Birliği Başkanı ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri ile faaliyete geçen Katı Atık Bertaraf Tesisin çevresinde güzelleştirme çalışmaları başladı. Daha önce çöplük olarak kullanılan alan, Katı Atık Bertaraf Tesisi’nin faaliyete geçmesi ile temizlendi. Yapılan çevre düzenlemeleri ile çöplük olarak kullanılan alanlara lavanta dikilerek, lavanta bahçelerine dönüştürülüyor.

Yapılan çalışmaları yerine inceleyen başkan Ercengiz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Türkiye’nin en modern tesisimizi Burdur’umuza kazandırmış bulunuyoruz. Atlas İnşaat tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile 29 yıllığına kiraladığımız bu alanda, enerji üretiminin yanı sıra, sıfır atık projesiyle yola çıktığımız tesisimizin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Çöplüğü bahçeye çevireceğiz. Yıllardır yanan Burdur çöplüğü artık lavanta kokacak. Ekiplerimiz lavanta dikimine başladılar. Bundan sonra çöp kokusu değil lavanta kokusu yayılacak. Adım adım geldiğimiz noktada artık sona yaklaşıyoruz. Bölgenin değil Türkiye’nin en güzel en modern en entegre tesisine yakında kavuşacağız.” Şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, ÇÖPLÜĞÜ, ARTIK, LAVANTA, KOKACAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı