Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 16:48 Bu haber 1731 kez okundu
 
BURDUR DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Mehmet Yıldızlı İlkokulu’nda düzenlenen 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası kutlama programına Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak katıldılar.
EĞİTİM Haberi
             BURDUR DA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Burdur da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Mehmet Yıldızlı İlkokulu’nda kutlandı. Kutlamalara saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam edildi. Şiir  halk oyunları gösterisinin sunulmasının ardından, 4. Sınıf öğrencileri 1. Sınıfa başlayan öğrencilere çiçek takdim ettiler. 

Mehmet Yıldızlı İlkokulu İngilizce Dersliği, Bilge Kütüphanesinin açılışı ve sınıfların ziyaret edilmesi ile program son buldu. 

      EĞİTİM İÇİN TÜM HAZIRLIKLAR TAMAM
Burdur da “9 Eylül itibari ile eğitim öğretim yılı bütün okullarımızda başladı. Tüm hazırlıklarımızı yaptık. Milli Eğitim teşkilatı olarak okullarımız eğitim öğretime hazır. En iyi şartlarda çocuklarımızın eğitimini öğretimini her yıl daha da arttırılan bir performansla onların seviyesini yükseltmeye ve topluma geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz.

EĞİTİM ÖĞRETİM İÇİN ATILIM YILI OLACAK.
Milli Eğitim Bakanlığımızın ortaya koyduğu ve uygulamada olan “2023 Vizyonu Eğitim Belgesini” temel alan esasları İlimizde en hassas şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Eğitime artık yeni bakışla, yeni ivme kazandırarak, yeni bir perspektifle eğilmek durumundayız. Çünkü burada gördüğümüz çocuklar bizim çok önümüzde ilerliyor. Bizim önümüzde yürüyorlar. Bizim onlara yetişebilmemiz, onları kavrayabilmemiz, onları eğitebilmemiz, onlarla bütünleşmemize, onları anlayabilmemize bağlı. Bu nedenle de ileri eğitim anlayışı, ileri bir paradikma gerekiyor ve Bakanlığımız inşallah bunu gerçekleştirme çabası içerisinde ve sizlerde değerli velilerimiz her geçen gün her yıl eğitimdeki yenilikleri değişiklikleri izliyor, takip ediyorsunuz. Bu yıl Burdur da eğitim yılı olsun istiyoruz. Bir eğitim rüzgarı essin istiyoruz. Çocuklarımızın bilhassa liseye yerleşme ve üniversiteye yerleşme sınavlarında göstermiş oldukları başarıların daha üst seviyelerde gerçekleşmesini ve gerçekten bir eğitim şehri olan Burdur da bir eğitim rüzgarı esmesini, bir farklılık oluşmasını arzuluyoruz. Bunun için bu eğitim yılı, 2019-2020 eğitim öğretim yılı, İlimiz için bir atılım yılı olacaktır.

BURDURDA EĞİTİM BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ”
Bu yıl bütün imkanlarımızla çok sistematik bir çalışmayla birinci olarak önceliklendirdiğimiz, bütün çalışmalarımızın önüne eğitimi koyuyoruz. Çünkü Burdur bunu hak ediyor. Burdurun geçmişine baktığımızda eğitimle özdeşleşmiş, eğitimle bütünleşmiş, eğitim için yürüyenlerin peşinden koşan bir halk var. Toplumumuz eğitimi çok iyi idrak ediyor ve gelişimin bu eğilimle olacağı noktasında da bütün özverileri fedakarlıkları gösteriyor. Bu manada bu yılın çok verimli ve bunun dalga dalga yayılan bir enerjiyle bütün İlimizde, bütün öğrencilerimizde, bütün öğretmenlerimizde, okul idarecilerimize yansıyan bir veri olmasını, hepimizin bunu iliklerinize kadar hissetmenizi arzu ediyoruz. Velilerimizden özellikle, ricamız bu yılın farklılığını, onların da hissetmeleri ve geliştirdiğimiz Ekim ayı başında kamuoyu ile de paylaşacağımız lansmanını yapacağımız yeni bir proje kapsamındaki sistematik çalışmamıza bütün halkımızın destek vermesidir. Neden bunu yapıyoruz. Çünkü az önce de ifade ettiğim gibi Burdur bunu hak ediyor. Bu başarıları yaşatmamız lazım. İlk 10’larda, ilk 1000’lerde, ilk 100’lerde öğrenciler istiyoruz ve temel eğitim tabi ki ilkokuldan başlıyor. İlkokullarımızda da bu rüzgar esecek. Her türlü etkinliklerimizle, her türlü öğretmenlerimizin geliştirdiği yeni metotlarla bu proje çatısı altında çok düzenli ve sistemik çalışmaları arzu ediyoruz. Bunları yapmayı da taahhüt ediyoruz. İnşallah ve haydi Burdur diyoruz. Başka şansımız yok. 

Eğitimle gelişen toplumlar, ancak eğitimle hak ettikleri yere ulaşabiliyorlar. Ülkemizin her alandaki kazanımları ve güçlenmesi eğitimle daha da hızlanacaktır. Çünkü bizim eğitilmiş, iyi yetişmiş, devletine milletine bağlı, asla ihanet etmeyecek, başarılı, her alanda başarılı, bilimsel çalışmalar alanında, sosyal alanda, her türlü konuda, en iyiyi yakalamış bireylerimize vatandaşlarımıza ihtiyaç var. İşte bunun yolu da burada ki sınıflardan, buradaki öğretmenlerimizin vereceği destekten eğitimden geçiyor. Burdur'a yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, DA, , İLKÖĞRETİM, HAFTASI, KUTLANDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı