Haber Detayı
09 Mart 2016 - Çarşamba 17:54 Bu haber 2936 kez okundu
 
BURDUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AŞAYİŞ BÜTLTENİ
Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01.02.2016 ile 29.02.2016 tarihleri arasında İlimiz genelinde yapılan
YAŞAM Haberi
                 BURDUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ AŞAYİŞ BÜTLTENİ

A-Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

 

İlimiz Genelinde; 3655 kişinin UYAP sisteminde yapılan kontrolü neticesinde, arandığı anlaşılan 106 kişi yakalanarak gerekli işlemleri yapılmıştır.

- 1 Adet Başkasına ait Kimlik Bilgilerin Kullanılması, Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olayı meydana gelmiş, olayın şüphelisi 1 kişi yakalanarak, hakkında gerekli işlem yapıldıktan sonra Adli Mercilere sevk edilmiştir.

-İlimizde meydana gelen Ziraat Bankasına ait ATM’ ye aparat yerleştirmek sureti ile dolandırıcılık olayını gerçekleştiren E.Ü isimli şahıs Antalya iline yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

- Çavdır ilçemizde meydana gelen market hırsızlık olayını gerçekleştiren C.S, O.C ve U.K isimli şahıslar Balıkesir ilinde yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

- İlimizde yaşlılara hayır yapmak bahanesi ile yaklaşıp dolandırıcılık olayını gerçekleştiren İ.A, D.B ve İ.B isimli şahısların olayı gerçekleştirdiği tespit edilmiş, konu ile ilgili olarak Adli Merciler ile yazışma yapılmıştır.

- İlimizde meydana gelen İkametten Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların tespiti amacı ile ilimize ait PTS görüntüleri, olayın meydana geldiği ikametin civarında bulunan güvenlik kamera görüntüleri ve Emniyet Müdürlüğümüze ait MOBESE görüntüleri incelendiğinde şüphelilerin ilimize gelip ilimizden ayrıldıkları oto ve şüpheli A.N isimli şahıs tespit edilmiş, konu Adli Mercilere bildirilmiştir.

 - Bucak ilçemizde meydana gelen kapı göbeğini kırmak sureti ile İkametten Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahısların tespitine yönelik olarak İlçemize ait PTS kamera kayıtları incelenmiş, şüpheler N.S ve Ö.Ç isimli şahısların ilçemize gelip gittikleri araç tespit edilerek konu ile ilgili Adli Mercilerce yazışma yapılmıştır.

 

 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar neticesinde;

 

İlimiz Genelinde ;

 

-2 Adet Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Bulundurmak Suçu (TCK 191 SKM)

Yapılan operasyonlarda; 4 adet uyuşturucu niteliğinde hap, 2,85 gr eroin maddesi, 1,35 gr esrar ele geçirilmiştir.

 

Güvenli Okul-Güvenli eğitim Projesi Kapsamında İl Merkezimizdeki Tüm okullarda Güvenlik Önlemi Alındı

 

İl Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğümüzce ilimiz merkezinde tüm okullarımızda güvenli eğitim ortamların oluşturulması, özellikle muhtemel şiddet olaylarına karşı çocuklarımızın korunması. Uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklar hakkında bilgilendirmelerin yapılması, okul giriş ve çıkış saatlerinde trafik yönünden denetimlerin sağlanması ve meydana gelen asayiş müessir olayların önlenmesi maçıyla İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Güvenli Okul – Güvenli Eğitim Projesi kapsamında tüm okullarımızda toplam (43) sorumlu rütbeli personel ile okulların giriş ve çıkışlarında sorumlu (19) motorize ekip görevlendirilmiştir.

Görevlendirilen personel okullarda öğrenci giriş ve çıkışlarında trafik ve asayiş yönünden gerekli çalışmaları yaparak çocuklarımızın güvenli bir ortamda görenim görmelerini amaçlamaktadır. Ayrıca Okullar çevresinde her türlü umuma açık yer ile park ve bahçelerde, öğrencileri olumsuz etkileyen veya tehdit eden internet salonu ve kafeteryalar üzerinde ilgili Şube Müdürlüklerince çalışma ve uygulamalar yapılarak, açıktan sigara ve alkollü içki satışı yapanların tespitine yönelik çalışmalar yapılacaktır.  

 

B-Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen suç Aletleri;

 

İlimiz Genelinde; 4 adet uyuşturucu niteliğinde hap, 2,85 gr eroin maddesi, 1,35 gr esrar, 1 adet polis teçhizat kemeri, bir adet üzerinde tabanca ve 1 adet kuru sıkı tabanca, bir adet kelepçe, 1 adet siyah renkli bıçak, 19 adet kuru sıkı fişeği ele geçirilmiştir.

 

C-İlimiz Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlenmesinde;

 

Asayiş ekiplerince yapılan denetlemelerde;

 

İlimiz genelinde 16 adet tekel bayii, 36 adet kahvehane, 3 adet İnternet cafe ve 33 adet içkili denetlenmiştir.

 

 

D-Kabahatler Nevi Sularla ilgili Olarak;

 

İlimiz genelinde Kabahatler Nevi’nden suçlarla ilgili olarak 2 iş yerinin ruhsatı bulunmadığından, 6 iş yerine ise sigara içirmekten dolayı gerekli işlemler yapılmıştır.

 

E-Trafik Denetimlerinde

 

İlimiz Genelinde;

 

Kural ihlali yapan 1270 sürücüye toplam 237.660.00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

 

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, EMNİYET, MÜDÜRLÜĞÜ, AŞAYİŞ, BÜTLTENİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı