Haber Detayı
04 Haziran 2020 - Perşembe 13:53 Bu haber 778 kez okundu
 
BURDUR HAYVAN PAZARI PAZAR GÜNÜ YENİDEN AÇILIYOR
Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan Hayvan Pazarı’nın İl Hıfzıssıhha Kurulunca alınan karar neticesinde açılmasına izin verildi.
GÜNDEM Haberi
                BURDUR HAYVAN PAZARI PAZAR GÜNÜ YENİDEN AÇILIYOR

Çin de 2019 yılı Aralık ayı ortalarında görülen hayvan merkezli bu virüs olması ve 2020 yılı Mart ayında Tüm dünya ile ülkemizde de görülmesi ile tedbir amaçlı olarak 19 Mart tarihinde il genelinde faaliyeti görülen hayvan pazarları ve Burdur Hayvan Pazı da kapatılmıştı. Yaklaşık üç ay 15 gün sonra İl Hıfzıssıhha kurulan  tarafından alınan karar gereğince açılması uygun görülmüştür.

          BAŞKAN ERCENGİZ; BÜTÜN ÖNLEMLERİ ALDIK

 Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Yaptığı açıklamada; üreticilerimizin daha fazla mağdur olmaması için Burdur hayvan pazarında “Yapılan kontrollerde canlı hayvan pazarının pazar günü tekrar vatandaşların hizmetine açılmasına karar verildi. Yeni normalleşme sürecinde belediye olarak hayvan pazar yerinde gerekli tedbirleri almış durumdayız. Bütün hayvan yetiştiricileri, besicilerimiz ve vatandaşlarımız canlı hayvan pazarımızda maske takmaları ve sosyal mesafe kuralına uygun olarak hareket etmeleri gerekiyor. Sağlığımız için tedbirlerimizi elden bırakmayalım” dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, HAYVAN, PAZARI, PAZAR, GÜNÜ, YENİDEN, AÇILIYOR, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı