Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 18:07 Bu haber 307 kez okundu
 
BURDUR TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA “HEDEF YÜZ BİN” KATILIMCI
Burdur Valisi Sayın Hasan ŞILDAK, geçtiğimiz yıl katılımın yetmiş bine ulaştığını belirterek, bu sayının 2019 yılı fuar dönemi için “yüz bin” kişi olarak hedeflendiğini belirtti.
GÜNDEM Haberi
                  BURDUR TARIM VE HAYVANCILIK FUARINA “HEDEF YÜZ BİN” KATILIMCI

   Burdur Teke Yöresi Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı' organizasyonu için yapılan toplantıda; açıklamalarda bulundu. Burdur Valisi Sayın Hasan ŞILDAK Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Burdur Tarım ve Orman Müdürü Oktay DARCAN, Gülplatform Fuarcılık firması Oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldı. Basın mensuplarına 25-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek fuarın katılımcıları ve fuar konusunda bilgilerin aktarıldığı toplantıda basın mensuplarının soruları cevaplandırıldı.

   Burdur Valisi Sayın Hasan ŞILDAK,” Burdur’un geçtiğimiz yıl 4’üncüsünü gerçekleştirdiği ve bu sene ise  25- 28 Nisan 2019 tarihleri arasında 5’incisi gerçekleşecek Teke Yöresi Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı' hayvansal anlamda en önde olduğumuz bir sektörün sunumunun gerçekleştiği ekonomisinin 40 süt ve et üretimine dayalı ve bitkisel üretimden oluşan tarım potansiyeli oldukça yüksek olan Burdur’da 25-28 Nisan 2019. Tarihleri arasında Burdur da Teke Yöresi Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı'na ev sahipliğinin yapılacağını burada belirtmek isterim.

Burdur ilimizin tarımsal potansiyelinin daha da yukarılara taşınması, ilimiz açısından yeni pazarlar oluşması, ve bu açıdan yeni teknolojilerin sergilendiği fuarlar gelmektedir. Üreticilere yeni fırsatlar yaratmaktadır.ilimiz 98’i Kültür ırkı ve günlük bin ton civarında çiğ süt üretimi ile nüfusunun en az 3/2 sinin tarım ve hayvancılıkta iştigal ettiği çok önemli bir tarım şehridir. Birçok tarım ürününde oransal olarak potansiyele sahip olduğu bilinmektedir. Bunların da yanında son yıllarda başta lavanta olmak üzere aromatik bitkilerle bizim de önemsediğimiz dikili alanı da olan bize önemli getirisi olacağına inandığımız tarımsal ürün olarak öne çıkmaktadır. Amacımız Burdur tarım ve hayvancılık ekipmanlarından tohuma, sulama sistemlerinden geniş bir süreçte modern tarımın gözler önüne serileceği bir fuar organizasyonuna ev sahipliği yaparak ilimizdeki tarın ve hayvancılığa katkı sunmaktır

Burdur da tarım ve hayvancılık yapan üreticimizin önünü açarak ilimizde üretim yapan çiftçimizin bu güne kadar il dışından temin ettikleri teknolojik yenilikler ile ilgili ürünleri düzenlenen fuar sayesinde daha yakından görmelerini sağlayacak ve gözlemleme imkanı bulacaklardır. Hem fuara stant açacak hem de sektörleri yakından görmek için önemli teknolojileri yakından görme fırsatı yakalayacaklardır. Hayvancılık ve teknolojileri konusunda bölgesel ve ulusal fuar olma özelliği nedeniyle başka illerde yapılan fuarlarda göremeyeceklerini “ihtisas Fuarı” olma yolunda ilerleyen ve ilimiz de düzenlenen Teke Yöresi Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuar’ında görmeleri sağlanacağına inanıyoruz. Canlı hayvanları yine bu fuarda görme imkanı bulacaklardır. Sürdürülebilir bir fuar için Burdur’daki hayvancılık sektörü olduğu anlaşılmaktadır.

Burdur da bu sene 5’sini düzenlediğimiz Teke Yöresi Tarım Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı’na ise çevre illerden katılımın olacağını düşünüyoruz. Aynı zamanda bu yıl düzenlenen fuarımız da stant kiralamak için hazırlık yapan kuruluşlara bir an önce müracaatlarını yapmalarını bekliyoruz fuar alanımızın 80’lik bölümünün dolduğunu çevre illerden taleplerin geldiğini belirtmek isterim. Kendi illerinde düzenlenen Zira fuar alanında yer kalmama ihtimalinin yüksek olduğunu buradan tekrarlamak istiyorum,

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, TARIM, VE, HAYVANCILIK, FUARINA, “HEDEF, YÜZ, BİN”, KATILIMCI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı