Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 12:23 Bu haber 934 kez okundu
 
BURDUR “TURİZM KENTİ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
Burdur’un önemli turizm noktalarına konulmak üzere, tarihi ve doğal güzelliklerimizi tanıtan pano ve harita çalışması yapılmıştır.
TURİZM Haberi
     BURDUR “TURİZM KENTİ” OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımız ile birlikte yapılan çalışma ile Salda Gölü, İnsuyu Mağarası, Sagalassos ve Kibyra Antik Kentleri, Arkeoloji ve Doğa Tarihi Müzesi olmak üzere 6 lokasyona, İlimizin önemli turizm değerlerinin görselleri ve tanıtıcı (Türkçe ve İngilizce) metinler yerleştirilmiştir. Bunlara ek olarak Burdur'u tanıtan bir turistik şehir haritası ile Salda'yı tanıtan bir grafik haritası tasarlanarak, bu haritalar da belirtilen 6 lokasyona konulmuştur.

 

Vali Hasan Şıldak konuyla ilgili yaptığı açıklamada; göreve başladığım günden itibaren Valiliğimiz koordinesinde Batı Akdeniz kalkınma Ajansı destekleriyle yürüttüğümüz İlimizin tanıtımı çalışmalarına yeni bir halka daha ekledik.

 

İlimizi Isparta, Antalya ve Muğla’ya bağlayan karayolu güzergahlarında bulunan mevcut totemlerin düzenlenmesi ve yenilerinin yapılması ile başlayan çalışmalarımız, fotoğraf yarışması ve Salda Gölü beyaz adalar bölümüne ceviz ağacından özel olarak tasarlanmış bir SALDA logosu ile fotoğraf çekim noktası oluşturulmasıyla devam etmişti.

 

Bunlara ek olarak 4 temadan oluşan tanıtım filmleri ve son olarak 6 lokasyona yapılan görsel ve tanıtım metinlerinin yer aldığı bilbord çalışmasıyla İlimizin tanıtımına yönelik çalışmalarımız sürüyor.

 

Yapılan bu son çalışmanın, İlimizin tanıtımı ve Burdur’daki turizm destinasyon alanları açısından turların artı rotalar belirlemelerine katkıda bulunacağına inanıyorum." dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , BURDUR, “TURİZM, KENTİ”, OLMA, YOLUNDA, İLERLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı