Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 13:02 Bu haber 817 kez okundu
 
CAMİLER COVİT-19-SONRASIN DA İLK CUMA NAMAZI İÇİN DEZENFEKTE EDİLDİ
Burdur'da camiler, İçişleri Bakanlığı genelgesine uygun cami ve mescitlerde cemaatin ibadet edilmesi için yarın kılınacak cuma namazı öncesi dezenfekte edildi.
KÜLTÜR Haberi
               CAMİLER COVİT-19-SONRASIN DA İLK CUMA NAMAZI İÇİN DEZENFEKTE EDİLDİ

Burdur Belediyesi'nin oluşturduğu iki dezenfekte ekibi kentteki tüm camilerde dezenfeksiyon çalışması yaptı. Pandemi süreci boyunca camilerde belirli aralıklarda dezenfekte çalışması yaptıklarını belirten Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, "Uzunca bir süreden sonra Ulu Cami'miz toplu cuma namazlarımız için yeniden bir arada olacağımız günü bekliyor" dedi.

Ulu Cami’deki dezenfekte çalışmalarını yerinde inceleyen Burdur Belediye Başkan Ali Orkun Ercengiz,” Bugün Burdur’un tarihi mekânı Ulu Cami’deyiz. Uzunca bir süreden sonra yeniden Ulu Cami’miz toplu Cuma namazlarımız için yeniden bir arada olacağımız günü bekliyor. Yarın Cuma, Cuma namazını toplu bir şekilde tüm Türkiye’de olduğu gibi Burdur’umuzda da kılacağız. Gerekli hazırlıkları Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Burdur’da da Müftülüğümüz ile hazırlıklarımız sürdürüyoruz.” Şeklinde konuştu.

Mesafe Kuralları Dikkate Alınmalı

Gerekli sosyal mesafelerin ayarlanmasının ardından, sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek salgının yayılmaması için bugüne kadar gösterilen gayretleri camilerde ve açık alanlarda kılınacak namazlarda da uygulamaya devam edeceklerini belirten Başkan Ercengiz, “Burada arkadaşlarımız dezenfeksiyon çalışmalarını başlattılar. Camilerimizde dezenfeksiyon çalışmalarımıza zaten ara vermemiştik ama Cuma öncesinde iyi bir dezenfeksiyon çalışması ile varsa salgın riski bunu da ortadan kaldırmak istiyoruz. Bahsettiğim gibi sosyal mesafe kurallarımızı camilerimizde ve açık alanlarda kılınacak Cuma namazlarımızda uygulayıp, ibadetlerimize toplu olarak başlayacağız. İnşallah, bu konuda da herhangi bir sıkıntı yaşamak istemiyoruz.” Dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , CAMİLER, COVİT-19-SONRASIN, DA, İLK, CUMA, NAMAZI, İÇİN, DEZENFEKTE, EDİLDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı