Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 18:03 Bu haber 373 kez okundu
 
ÇANAKKALE SAVAŞININ 104 YILINDA KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ YAD ETTİK
Burdur da şehir mezarlığında bulunan şehitlikte Çanakkale savaşının 104’üncü yılında “Çanakkale geçilmez” diyerek savunan kahraman şehitlerimizi bir kez daha yad ettik.
GÜNDEM Haberi
          ÇANAKKALE SAVAŞININ 104 YILINDA KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ YAD ETTİK

Burdur da Şehitlikte düzenlenen tören, şehitlik anıtına çelenklerin konulması ile başlandı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması sırasında bir manga asker “Şehitler için” saygı atışında bulundu. Törenin ikinci bölümünde Burdur valisi ve Protokol üyeleri birlikte Şehitlik anı defterinin imzalanması törenine katıldılar. Vali Hasan Şıldak şehitlik anı defterini imzaladı. Arkasından şehitlikte bulunan mezarlar toplu olarak ziyaret edildi. Kur-an tilavetinin okunması ve duaların ardından tören sone erdi

        BURDUR VALİSİ ŞEHİTLİK ANI DEFTERİNİ İMZALADI

Vali Hasan Şıldak, Türkler 1071 yılında Malazgirt Savaşı ile bu toprakları yurt edindiğinden itibaren düşmanlarımız bu şanlı milleti yok etmek için her türlü entrikayı ve hainliği denemiştir. Ancak milli birlik ve beraberliğini her şeyin üstünde tutan milletimiz hiçbir zaman esareti kabul etmeyip kutsal vatan topraklarını hedef alan her türlü saldırıyı canı pahasına korumasını bilmiştir. Çanakkale savaşı tarihler boyunca verilen mücadelede en şanlı ve en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

  ÇANAKKALE BOĞAZINI GEÇİLMEZ KILAN TÜRK ASKERİNİN ÜSTÜN İRADESİDİR.                         

Günün anlam ve önemini ifade eden konuşmayı; Tank Yüzbaşı Mesut Güneri, Türk Silahlı Kuvvetleri adına okudu; Yüzbaşı Güneri; Tüm yokluk ve yokluk ve imkansızlıklara rağmen milletimizin kahraman evlatları şahadeti ve gaziliği göze alarak canı pahasına kazanılan bu zafer istiklal harbimize ve nihayetinde Türkiye Cumhuriyetine giden bu yolda çok önemli bir kilometre taşı olmuştur.

Şanlı tarihimizde bütün görkemiyle yerini alan ve tüm dünyaya karşı azmin ve cesaretin ve fedakarlığın sayısız örneklerinin sergilendiği Çanakkale savaşı vatanın bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk milletinin vatanı için hangi zorluklara göğüs gerebileceğinin en güzel örneklerinden birisidir.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , ÇANAKKALE, SAVAŞININ, 104, YILINDA, KAHRAMAN, ŞEHİTLERİMİZİ, YAD, ETTİK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı