Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 15:43 Bu haber 465 kez okundu
 
EMİN AMCADAN BAŞKAN ERCENGİZ’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Türkiye’ye örnek olan Emin Akay, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek, kütüphanesi hakkında bilgi aktardı.
KÜLTÜR Haberi
          EMİN AMCADAN BAŞKAN ERCENGİZ’E TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Burdur Karamanlı İlçesi Kağılcık Köyü sakinlerinden Emin Akay, köyündeki kendisine ait köy meydanındaki kullanılmayan depoyu kendi imkânlarıyla kütüphaneye çeviren ilkokul mezunu Emin Akay, kendi imkanları ile Kağılcık Köyünde kardeşi adına yaptırdığı zengin kütüphanesine kitap bağışında bulunduğu için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek teşekkür ziyaretinde bulundu.  

Rahmetli abisinin adına kütüphane oluşturan ve yaklaşık 1300 kitabın bulunduğu kütüphanesi ile ülkemizdeki birçok yerleşim yerine örnek olan Emin Akay, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ederek, kütüphanesi hakkında bilgi aktardı.  Emin Akay o zaman ki imkansızlıklar nedeniyle ancak kendisinin ilkokul eğitimini tamamlayabildiğini ve hayata atılmak zorunda kaldığını belirtti. “Abim rahmetli olduktan sonra onun adına gençlere, çocuklara, insanlığa faydalı kalıcı bir hayır olsun diye ailemizin mülkiyetindeki bu yeri bizler kütüphaneye çevirdik. Çocuklar servisten iniyor. İsterlerse derslerini orada yapıyorlar. Kitap götürmek isteyen kitap götürüyor, dersinin çalışmak isteyen dersini çalışıyor. Bende onların bu gayretleri ile onur duyuyor ilginizden dolayı size teşekkür ediyorum” dedi.  

Ziyarette Başkan Ercengiz “ Çok güzel bir iş yapmışsın, teşekkür ediyorum bizim de katkımız olsun. Gerek ekonomik koşullar gerek teknolojinin ulus insanımıza dayatması ve insanımızın ekonomik sıkıntıları nedeniyle zaten köylerimizde insan kalmadı. Belki bunlar köylerimizde insan tutmaya yaşamlarında bir gerekçe olur. Allah razı olsun. Bizde oraya katkı verelim. Oranın açık kalmasına, daha çok kitap olmasına bizde elimizden geldiğince hep birlikte destek olalım. Burdur Belediyesi olarak yapılabilecek ne varsa elimizden geleni yapalım. Çocukların istek ve talepleri varsa onları karşılamaya çalışalım dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , EMİN, AMCADAN, BAŞKAN, ERCENGİZ’E, TEŞEKKÜR, ZİYARETİ, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı