Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 16:42 Bu haber 1744 kez okundu
 
ERCENGİZ, İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98 YILINDA BAYRAK DAĞITTI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin 98. Yıldönümünde kent merkezindeki ve esnaflara 5000 bayrak dağıttı.
KÜLTÜR Haberi
             ERCENGİZ,  İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 98 YILINDA BAYRAK DAĞITTI

 Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan şiirin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921'de İstiklal Marşı olarak kabul edilişinin 89. Yıldönümünde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz kent merkezi başta olmak üzere sanayi ve çevresindeki esnaflara, dükkanlarına ve evlerine asmaları için 5000 adet Türk Bayrağı hediye edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Türk Ulusu'nun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olan İstiklal Marşımız Dünya milletler topluluğu için yapılan marşlar içinde eşsiz bir yapıttır. İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 89.yıldönümünde, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, TBMM'de Burdur'u milletvekili olarak temsil eden, değerli şair Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve saygıyla anıyoruz. Vatanımıza, bayrağımıza, memleketimize sahip çıkalım. Hep bir olalım beraber olalım düşüncesi ile böylesine özel bir günde Burdur Belediye Başkanlığı olarak İstiklal Marşımızla bütünleşen Türk Bayrağımızı Burdur halkına ve esnaflarımıza hediye ediyoruz.”şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ERCENGİZ,, , İSTİKLAL, MARŞI’NIN, KABULÜNÜN, 98, YILINDA, BAYRAK, DAĞITTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı