Haber Detayı
29 Mayıs 2019 - Çarşamba 15:56 Bu haber 1132 kez okundu
 
GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI İÇİN SON MÜRACAAT TARİHİ 31 TEMMUZ 2019
Bu yıl Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Aydın Doğan Vakfı’nın ortak girişimiyle Genç İletişimciler Yarışması’na 31 Temmuz 2019 tarihine kadar başvurulabiliyor.
KÜLTÜR Haberi
        GENÇ İLETİŞİMCİLER YARIŞMASI İÇİN SON MÜRACAAT TARİHİ  31 TEMMUZ 2019

Genç İletişimciler Yarışması, yeni dönemde Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Aydın Doğan Vakfı’nın (ADV) ortak girişimiyle düzenlenmeye devam edecek.

        Yarışmanın TGC ve ADV tarafından ortak düzenlenmesi konusunda 22 Mart 2019 Cuma günü Cemiyetin Cağaloğlu’ndaki binasında bir protokol imzalandı. Protokolü Türkiye Gazeteciler Cemiyeti adına Başkan Turgay Olcayto, Aydın Doğan Vakfı adına da Genel Müdür Candan Fetvacı imzaladı.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin geleceğin yenilikçi, araştıran ve ilham veren medya liderleri olarak yetişmeleri amacıyla her yıl düzenlenen yarışmaya üniversitelerin İletişim Fakültelerinde lisans öğrenimi gören öğrenciler başvurabiliyor. Öğrenciler yarışmaya 2018-2019 öğrenim yılında eğitim amacıyla yapmış oldukları çalışmalarla katılabilecek. Yarışmanın 30.’su için başvurular 29 Nisan 2019’da başladı.

31 Temmuz 2019’a kadar başvuruların yapılabileceği yarışmaya gönderilecek katılım formlarının, fakültenin ilgili bölüm başkanlığı ve dekanlığı tarafından onaylanması gerekiyor.

TGC ve ADV arasında yapılan protokole göre, jürilerin oluşturulmasında, ödül töreninin hazırlanmasında ve ödüle değer görülenlerin duyurularında iki kurum birlikte hareket edecek.

Ekim-Kasım 2019 tarihlerinde yapılacak jüri toplantılarının ardından, Aralık ayında finalistler dekanlıklara bildirilecek. Yazılı, görsel, işitsel ve internet yayıncılığı ana dallarından oluşan ödüller ise Şubat 2020’de düzenlenecek törenle sahiplerine sunulacak.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , GENÇ, İLETİŞİMCİLER, YARIŞMASI, İÇİN, SON, MÜRACAAT, TARİHİ, , 31, TEMMUZ, 2019,
Yorumlar
Haber Yazılımı