Haber Detayı
17 Aralık 2019 - Salı 13:16 Bu haber 848 kez okundu
 
İŞ YERİ VE APARTMAN ASANSÖRLERİNİ TSE DENETLEYECEK
Burdur'da asansörlerin Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından asansörlerin tescil, bakım ve denetlenmesi için Burdur Belediyesi ile TSE arasında protokol imzalandı.
TEKNOLOJİ Haberi
            İŞ YERİ VE APARTMAN ASANSÖRLERİNİ TSE DENETLEYECEK

Kentteki asansörlerin denetlenmesi konusunda yetkiyi belediyeden TSE'ye devreden protokol, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve TSE Antalya Bölge Koordinatörü Hasan Demirtaş tarafından imzalandı. İmzalanan protokolde Türk Standartları Enstitüsü Burdur temsilcisi Nilay Keyvan da hazır bulundu. 

İmzalanan protokole ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 5 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile asansörlerin en az yılda bir defa A tipi muayene kuruluşları tarafından periyodik muayene ve deneylere tabi tutulmasının zorunlu olduğunu belirtti. Asansörleri denetleme yetkisinin 4 yıllığına TSE'ye devredilmesi için işbirliği protokolü imzaladıklarını belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi mücavir alan sınırları içindeki binalarda bulunan asansörlerin işletme ruhsatına esas teşkil eden kontrollerinin, yılda bir defa yapılması gereken zorunlu ve periyodik muayene ile deneylerinin, TSE'nin uzman personeli tarafından yapılarak raporlanacağını kaydetti.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , İŞ, YERİ, VE, APARTMAN, ASANSÖRLERİNİ, TSE, DENETLEYECEK, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı