Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 17:51 Bu haber 1672 kez okundu
 
İSTİKLAL MARŞI’NIN TAMAMINI OKUYARAK MİLLİ FORMA KAZANDI
Burdur Altınterim Solmaz İlköğretim Okulu 1- B sınıfı öğrencisi Ecrin Arslan okulunda “İstiklal Marşının”10 kıtasını okudu ve okul yöneticileri tarafından milli forma hediye edildi.
KÜLTÜR Haberi
             İSTİKLAL MARŞI’NIN TAMAMINI OKUYARAK MİLLİ FORMA KAZANDI

  Burdur Altınterim Solmaz İlköğretim Okulu 1-B sınıfı öğrencisi olan Ercan ve Fatma Arslan’ın tek kızı Ecrin Arslan, okulunda 1’inci sınıflar arasında yapılan yarışmada en iyi şekilde okuyarak aldığı derece ile birinci seçildi. İstiklal marşının Türkiye Büyük Millet Meclis’inde kabul edilişinin 98 yılı nedeniyle de okul idaresi tarafından milli forma ile ödüllendirildi.

Altınterim Solmaz İlköğretim Okulu müdür ve idarecileri İstiklal Marşının Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün 98 yılı nedeniyle “İstiklal Marşı” okuma yarışmasında 10 kıta olan marşı eksiksiz olarak okuyan Ecrin Arslan  Anne ve Babasının da olduğu törenle ödüllerini kendisine verdiler.

Okul idarecileri Ecrin Arslan’ın Ailesi ile paylaşırken, okullarında böyle başarılı bir öğrenci olduğu için şanslı olduklarını ifade ettiler. Ecrin ileri ki yıllarda arkadaşlarına da örnek olacağını belirttiler.   

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , İSTİKLAL, MARŞI’NIN, TAMAMINI, OKUYARAK, MİLLİ, FORMA, KAZANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı