Haber Detayı
18 Mart 2019 - Pazartesi 14:22 Bu haber 661 kez okundu
 
KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması İstiklal Yerleşkesi MAKÜ Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.
KÜLTÜR Haberi
    KULÜPLER ARASI HALK OYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Ali İhsan Erkan tarafından açılış konuşması gerçekleştirdi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği yarışması Geleneksel Düzenlemesiz dalda Minikler ve Büyükler kategorisinde, Geleneksel Düzenlemeli dalda Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorisinde gerçekleştirildi.

Geleneksel Düzenlemesiz Dal Minikler kategorisinde 86.66 puan alan Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü birinci, 84.66 puan alan Özel Burdur Bahçeşehir Koleji İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü ikinci olurken, Büyükler kategorisinde 88.33 puan alan Bucak Gençlik Spor Kulübü birinci oldu.

Geleneksel Düzenlemeli Dal Minikler kategorisinde 88.33 puan alan Bahçelievler Şehit Sıtkı Kara İlkokulu Gençlik ve Spor Kulübü birinci, Yıldızlar kategorisinde 89.00 puan alan Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu Gençlik Spor Kulübü birinci, Gençler kategorisinde 90.66 puan alan Burdur Spor Kulübü birinci ve Büyükler kategorisinde 90.00 puan alan Burdur Belediye Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ödül töreninde dereceye giren takımlara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Spor Kompleksi Müdürü Öğretim Görevlisi Ali Karacakaya, Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Ali İhsan Erkan, Halk Oyunlar Federasyonu Hakem Kurulu Başkanı Fatih Karabacak ve hakemler tarafından verildi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , KULÜPLER, ARASI, HALK, OYUNLARI, İL, BİRİNCİLİĞİ, YARIŞMASI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı