Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 15:31 Bu haber 1504 kez okundu
 
MENDİLİM KEKİK KOKUYOR FİLMİNİN GALASI ANTALYA DA!
A.Kadir Bozkurt’un Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Senaryo Yarışma’nın birincilik ödülü alan senaryosu film oldu, gala gecesinde Antalya da seyirciyle buluşacak
KÜLTÜR Haberi
          MENDİLİM KEKİK KOKUYOR FİLMİNİN GALASI ANTALYA DA!

Çanakkale destanının bilinmeyen öykülerini ele alan "Mendilim Kekik Kokuyor" filminin galası Antalya Valiliği himayelerinde gala gösterimi MARKANTALYA AVM.cinemaxımum sinemalarında yapılacaktır. “ Mendilim Kekik Kokuyor” filminin galası saat: 18.00 de kokteyl ile başlayacak Saat 19 da katılımcılar ile birlikte filmin gösterimi yapılacaktır.  

Çok sayıda sinemaseverin katılması beklenmektedir. Galada basın mensuplarına açıklamada bulunacak olan filmin yönetmenlerinden Hüseyin Özden, Çanakkale Savaşları'nın çok zor şartlar altında gerçekleştiğini hatırlatarak, "Biz bu zor şartlara paralel duyguyla yine zor şartlar altında filmin yapımını gerçekleştirdik. Bütün ekip canla başla çalıştı. Aklını, yüreğini ortaya koydu." dedi.

Özden, filmin yapımına Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Kızılayı da destek bu filmin yapımına büyük destek verdiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Ayrıca Antalyalıların, sponsorlarımızın ve Dap Yapım'ın filme desteği var. Filmin senaristi arkadaşım Kadir Bozkurt ile 6 yıldır bu projeyi beraber hazırladık. Tasarımlarını beraber yaptık. Bugünden itibaren filmin kendisi konuşacak. Oyuncularımızın ve teknik ekibin bu filmin bir parçası olmak için gösterdikleri inancı ve zaferi çok önemsiyorum. Hepsine teşekkür ediyorum."

Filmin diğer yönetmeni Hakan Kurşun da Çanakkale ile ilgili çok fazla film yapılmadığını söyleyerek, "Bu filme iyi veya kötü film dememek lazım. Bir arşiv filmi, değer içeren bir film. Biz böyle bir işte olmaktan çok mutluyuz." diye konuştu.

Kurşun, filmde Çanakkale Savaşları'na giden gençlerin yaşadığı psikolojiyi anlatmaya çalıştıklarının altını çizerek, "Savaşın etkilerinin insanlara yansımasını biraz metaforlarla anlatmaya çalıştık. Bence fena bir film olmadı. İzleyicinin takdir edeceğini düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Film hakkında

Yapımcılığını Sistem Medya Prodüksiyon adına Kadriye Özden'in üstlendiği filmin senaryosu "Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Senaryo Yarışması’nda birincilik ödülüne değer görüldü.

Almanya, İskoçya, Rusya, Belçika ve Özbekistan'dan da oyuncuların yer aldığı filme, "Terminatör" ve "Gladyatör" filmlerinde rol alan Mike Mitchell ve Özbek oyuncu Şahruh Tuyçibayev misafir oyuncu olarak destek verdi.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Başar Alemdar, Çetin Büyükakın, Hakan Devrim Göztepe, Tarık Bayrak, Şaban Türkekül, Azer Şelte, Gürkan Çolaker, Hakan Bozyiğit, Buse Bilgin, Zehra Ece Aral, Devrim Yakut, Alper Kut, Oktay Dal, Hakan Bozyiğit, Radife Baltaoğlu, Meltem Evcioğlu, Öykü Esendemir, Suzan Sabancı, Abdullah Sürekli, Murat Karahüseyinoğlu, Özge Öztürk, Alkan Avcı, Özge Efe, İsmail Şenel, Aytunç Özulus, Selim Gürata, Emre Nurettin Örük, Ferit Kılıç ve Yunus Emre Özdemir yer alıyor.

Antalya'nın Akseki ve Kemer ilçelerinin yanı sıra Çanakkale'de çekimleri 6 haftada tamamlanan yapım, 6 Mart'ta vizyona girecek.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , MENDİLİM, KEKİK, KOKUYOR, FİLMİNİN, GALASI, ANTALYA, DA!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı