Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 12:14 Bu haber 1251 kez okundu
 
NEDEN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DIŞARIDAN
AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, “Burdur Belediyesindeki Özel Kalem atama Talebi” ile ilgili açıklamada bulundu.
SİYASET Haberi
NEDEN ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ DIŞARIDAN

Burdur AK Parti il Başkanı Hüseyin  Okan yaptığı açıklamada: Kamuoyunu son bir haftadır meşgul eden, sosyal medyada ve ulusal basında yer alan Burdur Belediyesi özel kalem müdürlüğüne Burdur Belediye Başkanı tarafından CHP Ankara Milletvekili, Parti Meclisi Üyesi ve aynı zamanda Burdur Koordinatörü Gamze Taşcıer'in eşi, TBMM'de danışman olarak görev yapan Ali Mert Taşcıer'i istisnai kadrodan atama talep dilekçesini Burdur Belediyesine sormak istiyoruz! Burdur Belediyesinin böyle bir talebi var mıdır? Neden şu ana kadar Burdur ve Türkiye kamuoyu bilgilendirilmiyor? Burdur belediyesi özel kalem müdürlüğünün istisnai kadrodan kimleri memur kadrosuna atamıştır ya da Talep etmiştir?

     “BU BELGENİN DOĞRULUK DERECESİ NEDİR?”

Basından ve Sosyal medyada dolaşan Bakanlığa yazılan 93802969/465-3862 sayılı dilekçeden anlaşılacağı üzere; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 2014 yılında göreve gelir gelmez Akrabası olan (kuzeni) Ali Burak Polat özel kalem müdürlüğüne istisnai kadrodan memur yapmış ve özel kalem müdürlüğünde çalıştırmış sonra özel kalem müdürlüğüne CHP Ankara Milletvekili, Parti Meclisi Üyesi ve Burdur Koordinatörü Gamze Taşcıer'in eşi, TBMM'de danışman olarak görev yapan Ali Mert Taşcıer'i istisnai kadrodan atama talebi yapmıştır. Bu skandal durum Burdurlumuzdan gizli saklı bir siyaset anlayışının belgesi olarak karşımızda durmaktadır.

“BURDUR KENDİ KAYNAKLARINI KULLANMALIDIR”

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur Halkına söz verip yerine getiremediği attığı tuttuğu projeleri hemşehrilerimize neden yapamadığını anlatmak yerine, ziyarette bulunduğu her esnaf buluşmasında işsizlikten bahsederek Hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza ağır ithamlarda bulunmakta iken TAM TERSİNE Burdur Belediyesinin özel kalem Müdürlüğü kadrosu için şehrimizde yaşayan donanımlı bir çok Burdur’un Evladını hiçe saymıştır. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in İlimizin adını projelerle değil de, yapmış olduğu yanlışlarla Ulusal Basında duyurması bizleri olduğu gibi hemşerilerimizi de üzmektedir. Yanlışlarına son olarak Burdur’un Evlatlarını Görmezden gelerek kendi siyasi çıkarları uğruna vekil kocalarını özel kalem Müdürü olarak talep etmesi eklenmiştir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: NEDEN, ÖZEL, KALEM, MÜDÜRÜ, DIŞARIDAN,
Yorumlar
Haber Yazılımı