Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 10:54 Bu haber 845 kez okundu
 
POLİS VE JANDARMA TRAFİK EKİPLERİ MOBİLET VE MOTOSİKLETLERİ TAKİBE ALDI
Burdur İli genelinde motosiklet, mobilet, motorlu bisiklet ve benzeri araçlara yönelik olarak Emniyet ve Jandarma trafik birimlerimiz denetim yürütülmektedir.
ASAYİŞ Haberi
          POLİS VE JANDARMA TRAFİK EKİPLERİ MOBİLET VE MOTOSİKLETLERİ TAKİBE ALDI

Burdur merkez ve ilçelerinde polis ve jandarma trafik ekipleri 1 Mayıs-3 Ağustos tarihleri arasında yapılan çalışmalarda;4.035 motosiklet vb araç kontrol edilmiş,570 sürücüye toplam 570.000 Türk Lirası tutarında trafik para cezası uygulanmış,319 araç trafikten men edilmiş olup bunların 50 adedinin tescilsiz olduğu,193 motosikletin ise sürücü belgesiz olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Çocuk yaştaki kullanıcıların cezai ehliyetleri baba ve ebeveynlere aittir buna benzer olaylarda uygulanacak parasal cezalar çocukların baba ve ebeveynlerine uygulanacaktır.  

Motosiklet ve benzeri araçların karıştığı kaza sayılarında son dönemde İlimizde artış olduğu görülmektedir. Bu yönüyle Valiliğimiz tarafından konu yakından takip edilmektedir. Bu kapsamda emniyet ve jandarma trafik birimlerimiz tarafından yapılan denetim ve kontroller artırılarak sürdürülecek, aynı zamanda bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları da devam ettirilecektir. 

Bütün vatandaşlarımızdan motosiklet ve benzeri iki tekerlekli araçların kullanılmasında trafik kurallarına uygun davranılması konusunda hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Gençlerin ve çocukların bu araçların kullanımında kurallara uymaları noktasında anne ve babalara büyük sorumluluk düşmektedir. 

Tescili ve plakası olmadan, sürücü belgesiz ve kask takmadan bu araçların kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki motosiklet kazalarında ölüm ve yaralanma oranları çok daha yüksektir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , POLİS, VE, JANDARMA, TRAFİK, EKİPLERİ, MOBİLET, VE, MOTOSİKLETLERİ, TAKİBE, ALDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı