Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 18:41 Bu haber 1757 kez okundu
 
SALDA KAYAK MERKEZİ KAYAK SEZONU AÇILDI
Burdur Yeşilova ilçesinde bulunan ve bölge illeri ve çevre yerleşim yerlerinin ilgi alanı içindeki Salda Gölü kıyısındaki 1900 rakımlı eşeler yaylasındaki kayak merkezi sezonu açıldı.
GÜNDEM Haberi
SALDA KAYAK MERKEZİ KAYAK SEZONU AÇILDI

Salda Kayak Merkezi'ne geçen yıl 30 bin kişinin geldiğini anlatan Vali Hasan Şıldak, "Burada 8 personelimiz kafeterya, restoran, otopark ve teleski hizmetlerini yürütüyor. Salda Kayak merkezi çok makul düzeyde fiyatlar ile çevredeki kayak tesisleriyle kıyaslarsak ucuz ama kaliteli hizmet sunuyoruz. Geçen yıl sezonda burada 30 bin dolayında misafirimiz olmuştu.  Mevsim şartlarının istenilen düzeyde gitmesi halinde kayak merkezimizde daha çok misafir ağırlayacağımızı umuyoruz. Özellikle pazar günleri ve sömestir tatilinde yoğunluk bekliyoruz. Az sayıda olsa da konaklama imkanımız var. Tüm kayak severleri, sporseverleri merkezimize bekliyoruz" dedi.

           KONUM İTİBARİYLE BÖLGEDEKİ TESİSLER İÇİNDE ÖNDE GÜZÜKÜYOR

Burdur'un sahip olduğu turizm potansiyelini her geçen gün daha çok kullanmaya, daha ön plana çıkarmaya ve daha işlevsel hale getirmeye devam ettiğini vurgulayan Vali Hasan Şıldak, "Her ile nasip olmayacak şekilde bizim tarih, doğa, kültür üçlüsü bileşeninden oluşan nimetlere sahibiz Allah'a şükürler olsun. Bize düşen, hem siyaset kurumu, hem bürokrasi, yöneticiler ve yerel yönetimler olarak bu ile adeta bir mozaik gibi serpiştirilmiş olan doğal, tabii ve tarihi güzellikleri en iyi şekilde değerlendirmek ve insanımızın hizmetine sokmak ve gelir getirici bir unsura dönüştürmek. 2012'de kurulan bu tesisle Burdur kış turizminden de nasibini almış ama şu an itibariyle bize göre bu tesisin imkanları bu potansiyele, buradaki kar kalitesine kayak merkezi vasfını taşıyan özelliklere rağmen yeterince kullanamıyoruz. Tam kapasiteyle buranın çok daha iyi şartlara kavuşması hem sosyal tesisler ve konaklama imkanı yönüyle hem teleski, telesiyej imkanları hem de pist uzunluğu olarak daha üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızı bu noktada yoğunlaştıracağız" diye konuştu. Salda Kayak Merkezi'nin konum itibariyle bölgedeki diğer kayak tesislerinden daha önde olduğunu söyleyen Vali Hasan Şıldak, şöyle devam etti:

"Uzmanların söylediğine göre kayak sporuna ilk başlayanlar ve orta düzey kayak severler için bulunmaz bir Hint kumaşı. Çok elverişli koşullara sahip bu kayak merkezinin yaz turizmiyle birleştirerek Yeşilova ilçemizin hem yaz hem kış turizminin gerçekleştirilebileceği Salda Gölü ile bütünleşik projeler içinde değerlendirilmesi için çaba gösteriyoruz.

2020 yılı içerisinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımız ile birlikte yürüteceğimiz bir güdümlü projeyle hem kayak merkezine hitap edecek hem de Salda'nın genel turizm yoğunluğunu azaltacak konaklamalı bir otantik, yeme içme tesislerinin de içinde yer alacağı tesisi ilimize kazandırmak istiyoruz. Bir başka projemiz de fizibilite çalışmalarını Kalkınma Ajansı eliyle sonuçlandırdığımız teleferik projesinin de artık Burdur gündeminde olmasını, hepimiz tarafından takip edilmesini hem Sagalasoss hem de Yeşilova ilçemizde bir teleferikle donatılmış kapsamlı bir turizm faaliyetinin çok daha bizlere değer katacağını, artı değerler sunacağını düşünüyorum." Dedi                                                                           

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: SALDA, KAYAK, MERKEZİ, KAYAK, SEZONU, AÇILDI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
SALDA KAYAK MERKEZİ KAYAK SEZONU AÇILDI
SALDA KAYAK MERKEZİ KAYAK SEZONU AÇILDI
SALDA KAYAK MERKEZİ KAYAK SEZONU AÇILDI
Yorumlar
Haber Yazılımı