Haber Detayı
19 Şubat 2016 - Cuma 09:43 Bu haber 2003 kez okundu
 
SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI’NA (AGF) DEN ZİYARET
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO)’na, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni başkanlığında bir heyet ziyarette bulundu.
GÜNDEM Haberi
      SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI’NA (AGF) DEN ZİYARET

Burdur Gazeteciler Cemiyeti’mizin(BGC) ev sahipliğinde, dört günlük bir etkinlik programı çerçevesinde İlimize gelen Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF), Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO)’na, Federasyon Başkanı Mevlüt Yeni başkanlığında bir ziyarette bulundu. Önceden belirlenmiş olan dört günlük Bölgesel Etkinlik Programı kapsamındaki ziyarette; Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve Akdeniz Gazete Sahipleri Başkanı Ahmet Duran yer aldılar.

Ülkemizin içinde bulunduğu konjonktürel gelişmelerin de damgasını vurduğu, birlik mesajları ve duruşlarının da büyük önem kazanarak öne çıktığı anlamlı bir günde yapılan AGF ve BGC’nin ziyaretinde; BUTSO Başkanı Yusuf Keyik, Brüksel’den selamlarını iletti. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Brüksel seyahatinde olması nedeniyle, Keyik’in bulunamadığı ziyarette; BUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Ali Daldal, Aykut Acun, BUTSO Genel Sekreteri Sedat Öz ve BUTSO Basın Danışmanı Ahmet Can ev sahipliği yaptı.

Ziyarette; Federasyon üyelerine, ilimiz tanıtım gezileri ve ziyaretlerinde rehberlik eden BGC Başkanı Yusuf Tortop, Başkan Yardımcısı ve Burdur Gazetesi Sahibi Adnan Taraşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Kürşat Tuncer, Mustafa Tulum, Nuri Yıldırım yer aldılar. Söz konusu ziyarette, ev sahipliği için BUTSO Yönetimine teşekkür eden Mevlüt Yeni, yaptığı sohbette; özellikle içinde bulunduğumuz günler ve süreçler açısından, basınımızın büyük önem taşıdığını belirtti. Yeni; “Zor bir coğrafyada bulunan Ülkemiz, çok büyük saldırı ve planlara muhatap olmaktadır. Özellikle bu günlerde, sen-ben zamanı değil, hatta siyasi bölünmeler getiren başkanlık vs. gibi iç gündemlerden sıyrılarak, tam manasıyla bir birlik sağlama zamanıdır” şeklinde, değerlendirmelerde bulundu.

Burdur Ticaret Borsası Başkanlığı’na geçen Antalya, Burdur, Isparta Gazetecileri Cemiyet Başkanları ve Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği ile Burdur Gazetecileri Cemiyet Başkanlarından oluşan Heyet Burdur Ticaret Başkanı Yılmaz Başer ile Meclis Başkanı ve üyeleri tarafından karşılandı.

Bölge’nin ve ülkenin sorunları ile bölgesel çözümlerin konuşulduğu toplantı da karşılıklı fakir alışverişinde bulunuldu. Oda başkanı Yılmaz Başar çalışmalar ile oda hakkında bilgi verirken, Akdeniz Gazetecileri Fedarasyonu hakkında ve bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Akdeniz Gazetecileri Cemiyet Başkanları ile Akdeniz Gazetecileri Cemiyetleri Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni ve beraberindekiler Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Ziyarette Birlik Başkanı Kamil Özcan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek bölgenin basın gücünün artırılması yönündeki çalışmalara destekleri konusunda heyet üyelerine teşekkür etti. Kendisinin hazırlattığı bir sinevizyon gösterisini misafirlerine gösterdi. Bölge hayvancılığının son yıllarda yapılan en önemli çalışmalarla daha iyi bir konumda olduğunu söyledi: Özcan Burdur ve Bölgenin üreticisinin yanında olduklarını ve çalışmalara bölgesel bir proje için ağırlık vereceklerini ifade etti.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , SİVİL, TOPLUM, KURULUŞLARI’NA, (AGF), DEN, ZİYARET, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı