Haber Detayı
05 Şubat 2016 - Cuma 18:12 Bu haber 3242 kez okundu
 
TARIM İL MÜDÜRÜ ERKAL VALİ VE MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG VERDİ
Burdur Valisi Hasan Kürklü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015 yılı değerlendirme toplantısına katıldı.
GÜNDEM Haberi
                  TARIM İL MÜDÜRÜ ERKAL VALİ VE MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG VERDİ

    Vali Hasan Kürklü’nün, talimatlıyla İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıya, Milletvekilleri Bayram Özçelik, Reşat Petek, Mehmet Göker, Vali Yardımcıları İsmail Kaya, Ali Nazım Balcıoğlu, Bülent Uygur, Genel Sekreter Servet Olpak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden, İl Müdürü Ş.Fırat Erkal,  İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürleri katıldı.

 

İl Müdürü Ş.Fırat Erkal " Vali Hasan Kürklü’nün talimatıyla düzenlemiş olduğumuz hem kurumumuzu tanıtacağımız hem de 2015 yılını faaliyetlerini kısaca değerlendireceğimiz toplantıya hoş geldiniz" diyerek sözlerine başladı. Şube Müdürlerini ve İlçe Müdürlerini tek tek tanıtarak kurumun idari yapısıyla ilgili kısa bilgiler veren Erkal, Şubeler bazında ilimizde gerçekleşen faaliyetler hakkında sunum yaptı. Ayrıca son zamanlarda gündemde olan şap hastalığı ile ilgili bilgilendirmeler yapan İl Müdür Erkal şap hastalığı nedeniyle kapalı olan hayvan pazarının da 12 Şubat itibariyle açılacağı bilgisini verdi.

 

İl Müdürü Erkal'ın sunumu sonrası, Milletvekili Bayram Özçelik, Reşat Petek ve CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker kurumun faaliyetleri ile ilgili sorular yönelttiler. Milletvekilleri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yöneticilerinden yürütülen çalışmalarla ilgili Çiftçilerimizi bilgilendirme noktasında gayret sarf etmelerini isteyerek çalışmalarında başarılar dilediler, toplantı ve sunum için teşekkür ettiler.

 

Burdur Valisi Hasan Kürklü toplantıda yaptığı konuşmada, güzel bir bilgilendirme toplantısı olduğunu belirterek, İl Müdürü ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesinde gelen bir medeniyetin temsilcileriyiz, dolayısıyla insan ilişkilerinde genel prensibimiz olan vatandaş memnuniyetini esas alan bir çalışma yürüterek bu noktada köyde yaşayan vatandaşlarımızın arazilerini en verimli şekilde kullanmaları ve maksimum verim almaları bizim açımızdan önemlidir. Malumunuz tarım gittikçe azalmakta dolayısıyla tarım arazilerini korumamız maksimum ürün almamız önemli. Ülke olarak bizler madalya ve plaket olarak insanımıza bir kasa domatesi ödül olarak vermek zorunda kalacağız. Milletvekillerimizin de söylediği gibi Vatandaşlarımızı bilgilendirme noktasında ciddi bir çaba sarf etmemiz gerekiyor vatandaşlarımız bazı konuları bilemeyebilir, haklı olarak nasıl müracaat edeceğini faydalanacağını bilemeyebilir, bu konuda köy toplantıları düzenleyerek gerekirse broşür basılarak eğitim faaliyetlerine ve bilgilendirme çalışmaları’na ağırlık verilmesi ilimiz açısından da desteklerin kullanılması yönünden  faydalı olacağı kanaatindeyim dedi.

 

Vali Hasan Kürklü konuşmasının son bölümünde önümüzdeki dönemde genel olarak hayvancılıkla ilgili diğer katılımcıların da yer alacağı üniversitemizden de destek alarak bir toplantı gerçekleştirebiliriz. Bu toplantı kurum bazında ilk toplantımız diğer kurumlarımızla da bilgilendirme toplantıları yapacağız. Toplantı için tekrar İl Müdürümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum ayrıca Milletvekillerimize de katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , TARIM, İL, MÜDÜRÜ, ERKAL, VALİ, VE, MİLLETVEKİLLERİNE, BRİFİNG, VERDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı