Haber Detayı
26 Şubat 2016 - Cuma 17:07 Bu haber 3525 kez okundu
 
TEMEL EĞİTİMİ TAMAMLAYAN ASKERLER YEMİN ETTİ.
Burdur 58. Piyade Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda 1996/1 tertip ve 362. Dönem acemi askerler yemin etti.
GÜNDEM Haberi
              TEMEL EĞİTİMİ TAMAMLAYAN ASKERLER YEMİN ETTİ.

Yemin Törenine, Burdur Valisi Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar ve çok sayıda asker ailesi katıldı.

 

Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası 58. Piyade Eğitim Alay Sancağı törende bulunan yerini aldı ve 1996/1 tertip ve 362. Dönem acemi askerler yemin etmesiyle devam etti.

 

And içen erler adına 1996/1 Tertip Piyade Er Hüseyin Garip ve 362. Dönem Piyade Er Emre Akbaba, Yaş Kütüğüne plaket çaktı. Kışlaya ilk katılan Piyade Er Mevlüt Arslan'a Vali Kürklü tarafından hediye ve katılış belgesi verildi. Eğitim, spor ve bakım branşlarında başarılı olan askerlere Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz tarafından takdir belgesi verildi. Akabinde vatani görevlerini Burdur'da yapmış olan Mehmetçik yakınlarına Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilcisi Hasan Okyar tarafından And İçme Törenine Katılım Belgesi ve hediye verildi.

 

Törenin devamında Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, askerlere, asker ailelerine ve onları yetiştiren rütbeli askerlere şöyle seslendi. Unutulmayacak bir törene şahitlik ettiniz. Sizlerle birlikte bu törene; Türkiye Cumhuriyetini temsilen şanlı bayrağımız da şahittir. Çanakkale, Kurtuluş, Kore, Kıbrıs ve Teröristle mücadele harekatında yiğitçe mücadele ederek, canlarını aziz vatana feda eden bütün şehitlerimiz de şahittir"


Silahlı kuvvetlerin saflarına katılan kahraman Mehmetçikler; Bu yemin ile sizler milletimizle sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerimize mutlak itaat edeceğinizi beyan ettiniz. Bu beyanın teminatınız; şeref ve namustur. Şeref ve namus, Türk ulusu için hava kadar, su kadar, toprak kadar kutsaldır, elzemdir. Komutanınız olarak sizlerin, ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve karakterden asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum.


Mehmetçiklerimizi yetiştiren kahraman silah arkadaşlarım; annelerinin ve babaların bize emanet ettiği evlatlarına, büyük bir sabırla ve inançla, gece gündüz demeden yadigar Mehmetçik ruhunu, evlatlarınıza sevgi ile aşıladınız.


Saygıdeğer anne ve babalar; sizler tarif edilmez bir fedakarlığın karşılıksız bir sevginin timsalisiniz. Bizler de sizler gibi anne ve babayız. Ve bu yüzden nizamiyeden adım attıkları andan itibaren onlar bizim de evlatlarımız olmuşlardır.


Bu tören vesilesi ile kahraman Gazilerimizi minnetle yad ediyor. Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve saygılar sunuyorum" diye konuştu.


Tören, yemin eden erler Piyade Marşını okuduktan sonra, tören geçişi ile son buldu

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , TEMEL, EĞİTİMİ, TAMAMLAYAN, ASKERLER, YEMİN, ETTİ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı