Haber Detayı
16 Ekim 2020 - Cuma 15:53 Bu haber 670 kez okundu
 
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM DESTEĞİ
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2020-2021 eğitim öğretim yılında da üniversite öğrencilerine ulaşım desteğini sürdürüyor.
EĞİTİM Haberi
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞIM DESTEĞİ

Burdur Belediyesi ile Burdur Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi arasında imzalanan protokol ile ikametini Burdur’a aldırdığını belgeleyen öğrencilere 125 lira ulaşım desteği veriliyor. Bu şekilde birçok üniversite öğrencisi ikametgahlarını kentimizde ikamet edecek şekilde düzenlemiş kentin nüfusunun artmasına katkı koymuşlardır .

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ercengiz, “Koronavirüs salgını sebebi ile geçtiğimiz eğitim yılının bahar döneminden bu yana online olan eğitim, bu yıl uygulamalı bazı bölümlerde yüz yüze devam ediyor. Yüz yüze eğitim için şehrimize gelen öğrencilerimizin eğitimine katkı vermek adına ikamet adreslerini Burdur’da aldıran öğrencilerimize 125 TL ulaşım desteği vermeye devam ediyoruz. Sosyal belediyecilikte birçok büyükşehrin yapmaya cesaret bile edemediği bu projeyi hayata geçirdik. Burdur’un öğrenci kenti olduğunu bir kere daha gösterdiğimize inanıyorum

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: ÜNİVERSİTE, ÖĞRENCİLERİNE, ULAŞIM, DESTEĞİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı