Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 09:24 Bu haber 714 kez okundu
 
VALİ ARSLANTAŞ;” TARİHİ MEKANLARI GEZEREK BİLGİ ALDI “
Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, "İnsuyu Mağarası" ile "Bakibey Konağı" ve "Mısırlılar Evi'nde" incelemede bulunarak, yetkililerden bilgi aldı
KÜLTÜR Haberi
              VALİ ARSLANTAŞ;” TARİHİ MEKANLARI GEZEREK BİLGİ ALDI “

İncelemelerine, İlimizin en önemli Turizm alanlarının başında gelen Ülkemizin bu alanda turizme açılan ilk mağarası olma özelliğini taşıyan İnsuyu Mağarası ile başlayan Vali Arslantaş, Mağarayı gezerek incelemede bulundu.

Vali Arslantaş incelemeleri sırasında, Burdur Antalya Karayolu'nun 13. Km'sinde yer alan, sarkıt ve dikitleri ile 600 metre uzunluğunda ki galerileri ve eşsiz serin havasıyla yaz aylarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan İnsuyu Mağarası hakkında ve ziyaretçi yoğunluğu ile ilgili yetkililerden kapsamlı bilgiler aldı.

İncelemelerine tarihi konaklarla devam eden Vali Arslantaş, 17. ve 19. YY Osmanlı Türk İslam sivil mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bakibey Konağı ve Mısırlılar Evi ile devam etti.

Vali Arslantaş, incelemeleri sırasında İl Kültür ve Turizm  Müdürü Abdullah Kılıç'tan konakların genel durumu ve bu alanlarda planlanan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , VALİ, ARSLANTAŞ;”, TARİHİ, MEKANLARI, GEZEREK, BİLGİ, ALDI, “,
Yorumlar
Haber Yazılımı