Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 14:48 Bu haber 456 kez okundu
 
YENİ BURDUR CEZAEVİ ŞANTİYESİNDEKİ SÖYLENTİLER ASILSIZ ÇIKTI
İşçiler için önlemler alınmadığı iddiaları ortaya çıkan Burdur’daki yeni cezaevi inşasında incelemelerde bulunan CHP Burdur İl Başkanı Akbulut, “Gördük ki iddialar asılsız” dedi.
GÜNDEM Haberi
      YENİ BURDUR CEZAEVİ ŞANTİYESİNDEKİ SÖYLENTİLER ASILSIZ ÇIKTI

 Burdur’da yeni cezaevi inşaatında, işçiler için gerekli COVİD-19 önlemleri alınmıyor, yönünde iddialar ortaya atıldı. CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’ta kendilerine iletilen bilgilerin bu yönde olduğunu belirterek, yaptığı bir açıklamasında, “Bulaş riskini azaltmak için gereken özenin bu tarz şartlarda çalışan işçilerimize gösterilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından inşaat sahipleri CHP Burdur İl Başkanı Akbulut’a ulaşarak, şartlarının işçiler için uygun olduğunu dile getirerek, Akbulut’u şantiyeye denetim için davet etti.
 ŞANTİYE TEFTİŞ EDİLDİ
 Davet üzerine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut ve Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek, şantiyeyi ziyaret etti. Heyet burada, inşaat firması tarafından tutulan, içerisinde işçilerin günlük ateş kayıtlarının, giriş çıkış saatlerinin ve temas sıklıkları gibi durumların kaydedildiği evrakları inceledi. Ayrıca, işçilerin yaşam alanları, yemekhanesi gibi ortak alanlarda da temizlik ve sosyal mesafe önlemlerinin alındığı kaydedildi.
“İDDİALAR ASILSIZ”
 İncelemelerin ardından İl Başkanı Akbulut, açıklama yaptı.  Şantiyenin iddia edilenin aksine normal önlemlerin de üzerinde önlemler aldığına değinen Akbulut, “Sağ olsunlar davet ettiler, inceleme fırsatı bulduk. Şantiye hakkında bir anda çok fazla iddia ortaya çıktı ve bize de çok fazla bilgi geldi. Ama gördük ki iddialar asılsız. Belediye Başkanımız ve İlçe Başkanımız ile alanda incelemelerde bulunduk. İşçilerin giriş-çıkış saatleri, günlük ateş ölçümleri kaydedilmiş. Yemekhane, çalışma alanları gibi ortam alanlar gerçekten temiz ve dezenfekte. Gördüğümüz üzere önlemleri standartların üzerinde” dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , YENİ, BURDUR, CEZAEVİ, ŞANTİYESİNDEKİ, SÖYLENTİLER, ASILSIZ, ÇIKTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı