Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 09:18 Bu haber 1013 kez okundu
 
BUCAK DEVLET HASTANESİ’NE KAZANDIRILAN PCR LABORATUVARI HİZMETE BAŞLADI
Burdur- Bucak Devlet Hastanesine kazandırılan Covid-19 teşhisinde altın standart olarak kabul edilen PCR laboratuvarı hizmet vermeye başladı.
SAĞLIK Haberi
BUCAK DEVLET HASTANESİ’NE KAZANDIRILAN PCR LABORATUVARI HİZMETE BAŞLADI

Covid-19 teşhisinde altın standart olarak kabul edilen PCR Testi, Burdur Devlet Hastanesi bünyesinde PCR Laboratuvarında tek merkezde yapılırken, Bucak Devlet Hastanesi bünyesinde kazandırılan yeni laboratuvar ile birlikte iki merkezde yapılmaya başlanarak, hastalıkla mücadele sürecinde daha erken tanı ve tedavi sağlanmış oldu. Hizmet vermeye başlayan PCR Laboratuvarı Bucak İlçesinin yanı sıra, başta Çeltikçi ve Ağlasun olmak üzere gerektiğinde İl geneline hizmet verebilecek.

BURDUR VALİSİ ALİ ARSLANTAŞ, LABORATUVARIN HİZMETE GİRMESİYLE İLGİLİ YAPTIĞI AÇIKLAMADA;

“Bizzat yakından takip ederek, Burdur İl Özel idaresi bütçesinden ayrılan ödenekle İlimize kazandırdığımız, PCR cihazı ve laboratuvarın Bucak İlçemiz başta olmak üzere İlimize hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi ile mücadele sürecinde daha erken tanı ve tedavi noktasında katkılar sağlayacak, bu önemli hizmetin kazandırılmasında emeği geçen ilgili bütün personelimize, kurumlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu süreçte sağlık çalışanlarımızın ortaya koydukları gayret ve halkımızın gösterdiği anlayışa ek olarak, bizlerinde hastalıkla mücadelenin en iyi şekilde yürütülmesi için yöneticiler ve kurumlar olarak elimizden gelen katkı ve desteği ortaya koymamız gerekiyor. İl Özel İdaremiz bütçesinden Bucak İlçemize kazandırdığımız PCR laboratuvarının, bunun güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum. Her ortamda dile getirdiğimiz gibi bizlerin Vatandaşlarımızdan beklentisi başta maske, mesafe ve hijyen olmak üzere, alınan bütün tedbirlere en hassas şekilde uymalarıdır. Açılan laboratuvarın bölge insanımıza ilçelerimize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BUCAK, DEVLET, HASTANESİ’NE, KAZANDIRILAN, PCR, LABORATUVARI, HİZMETE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı