Haber Detayı
26 Kasım 2021 - Cuma 15:36 Bu haber 1246 kez okundu
 
DURANLAR SÜT KADIN İSTİHDAMINI ARTIRIYOR
Burdur İş-Kur İl Müdürlüğü ile Duranlar Süt Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında Süthane/ Mandıra İşçisi mesleği için 29 kişilik "İşbaşı Eğitim Protokolü" imzalandı.
YAŞAM Haberi
 DURANLAR SÜT KADIN İSTİHDAMINI ARTIRIYOR

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyum sağlanmaları amacıyla düzenlenen programın, Duranlar Süt Fabrikasında yapılan imza törenine İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN ve şirket yetkilileri katıldı.

İŞKUR İl Müdürü AKALIN; “burada yaptığı açıklamada, Süthane/ Mandıra İşçisi mesleğinde düzenlenecek eğitim programıyla Duranlar Süt Şirketinin istihdama katkı sağlayacağını söyledi. İşbaşı Eğitim programımız 10 Mayıs 2022 Tarihine kadar sürecek. Ayrıca işbaşı eğitim programımıza katılan 29 kişinin tamamı kadınlardan oluşuyor. Bu durum kadınların iş gücüne katılımlarını artırdığı için de mutluluk verici” ifadelerini kullandı.

Tüm dünyanın karşı karşıya kaldığı salgın sürecinde üretimden ve yatırımdan vazgeçmeyen firmaların varlığından mutluluk duyduğunu belirten Akalın, "Üreten ve istihdam sağlayan firmaların her zaman yanındayız." ifadesini kullandı.

Duranlar Süt Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman DURAN ve İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN protokol imzalanmasının ardından Organize Sanayi bölgesinde yakın zamanda üretime başlayacak süt fabrikasını gezdi. Süleyman DURAN burada yaptığı açıklamada Fabrikanın 8500 m² kapalı alana kurulacağını belirterek, fabrikada tüm süt ürünlerinin tamamen hijyenik bir ortamda üretileceğini belirtti. Şu an 130 çalışanı olduğunu belirten DURAN, “fabrika tam kapasite ile çalışmaya başladıktan sonra çalışan sayımızı 400 kişiye çıkarmayı planlıyoruz.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , DURANLAR, SÜT, KADIN, İSTİHDAMINI, ARTIRIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı