Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 11:02 Bu haber 797 kez okundu
 
İHRACAT PERFORMANSIMIZ ARTMAYA DEVAM EDİYOR
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, İşletmelerimizin gayret ve çabalarıyla bu yılın mart ayı ihracat artışı artarak devam ediyor.
EKONOMİ Haberi
        İHRACAT PERFORMANSIMIZ ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Başkan Yusuf Keyik tarafından yapılan değerlendirmelere göre, 2021 yılı Şubatta olduğu gibi Mart ayı ihracatının da artış gösterdiğini belirten Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Mart ayı ihracatımız geçen yılın aynı ayına göre 152,6’lık artışla 21 milyon 881 bin 450 dolar” dedi.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Türkiye İhracatçılar Meclisince (TİM) yayımlanan “1-31 Mart 2021 İhracatçı Firmaların Kanuni Merkezleri Bazında Sektör İhracat Performansı – İller Bazındaki Sektör Rakamları” hakkında açıklamada bulundu.

Başkan Yusuf Keyik: “Burdur’un 2020 yılı Mart ayı ihracatı toplam 8 milyon 661 bin 620 dolardı. Bu yılki ihracat performansımız 152,6’lık artışla 21 milyon 881 bin 450 dolara ulaştı” dedi.

FASILLAR İTİBARIYLA MART AYI İHRACAT RAKAMLARI

Burdur’un fasıllar itibarıyla ihracat rakamlarını aktaran Başkan Yusuf Keyik: “İlimizde mart ayı için en fazla ihracat yapılan ilk üç sektör sırasıyla: Madencilik Ürünleri, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri ve Savunma- Havacılık Sanayidir.

Madencilik Ürünlerinde 10 milyon 519 bin 350 dolarlık ihracat,

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünlerinde 5 milyon 788 bin 890 dolarlık ihracat,

Savunma ve Havacılık Sanayiinde 2 milyon 206 bin 200 dolarlık ihracat yapıldı” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜR

Başkan Yusuf Keyik yaptığı açıklamanın son bölümünde ihracatta emeği geçenlere teşekkür ederek; “Geçen yılın aynı ayına göre bu yıl daha iyi bir performans ortaya koyan tüm işletme sahipleri ve sanayicilerimiz başta olmak üzere ihracat skalasında yükselmeye neden olan sanayicilerimiz ve iş insanlarımıza teşekkür ederim 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , İHRACAT, PERFORMANSIMIZ, ARTMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı