Haber Detayı
05 Şubat 2016 - Cuma 16:02 Bu haber 2563 kez okundu
 
BURDUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OCAK AYI FAALİYETLERİ
Suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01.01.2016 ile 31.01.2016 tarihleri arasında İlimiz genelinde yapılan, çalışmalar.
YAŞAM Haberi
BURDUR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ OCAK AYI FAALİYETLERİ

Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01.01.2016 ile 31.01.2016 tarihleri arasında İlimiz genelinde yapılan,

 

Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

 

İlimiz Genelinde; 3716 kişinin UYAP sisteminde yapılan kontrolü neticesinde, arandığı anlaşılan 83 kişi yakalanarak gerekli işlemleri yapılmıştır.

- İl merkezi, Yeşilova ve Tefenni ilçelerinde meydana gelen dolandırıcılık olaylarının şüphelileri olan 4 kişi yakalanarak haklarında gerekli adli işlemler yapılmış, şüphelilerden 2’si tutuklanmış, diğer şüpheliler mahkemece serbest kalmıştır.

-2 Otodan Hırsızlık olayı olmuş, olayın şüphelisi 1 kişi yakalanmış, haklarında gerekli işlem yapıldıktan sonra adli mercilere sevk edilmiştir.

- İlimiz Çavdır İlçesinde meydana gelen Uyuşturucu ve uyarıcı Madde İmal ve Ticareti olayında 4,09 Kg kuru kenevir bitkisi ile Kral marka tüfek ve bu tüfeğe ait 34 adet av fişeği ele geçirilmiş, olayın şüphelisi 2 şahıs tutuklanmıştır.

 

 

Güvenli Okul-Güvenli eğitim Projesi Kapsamında İl Merkezimizdeki Tüm okullarda Güvenlik Önlemi Alındı

 

İl Emniyet Müdürlüğümüz Çocuk Şube Müdürlüğümüzce ilimiz merkezinde tüm okullarımızda güvenli eğitim ortamların oluşturulması, özellikle muhtemel şiddet olaylarına karşı çocuklarımızın korunması. Uyuşturucu ve uçucu madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklar hakkında bilgilendirmelerin yapılması, okul giriş ve çıkış saatlerinde trafik yönünden denetimlerin sağlanması ve meydana gelen asayiş müessir olayların önlenmesi maçıyla İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıkları arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Güvenli Okul – Güvenli Eğitim Projesi kapsamında tüm okullarımızda toplam (43) sorumlu rütbeli personel ile okulların giriş ve çıkışlarında sorumlu (19) motorize ekip görevlendirilmiştir.

Görevlendirilen personel okullarda öğrenci giriş ve çıkışlarında trafik ve asayiş yönünden gerekli çalışmaları yaparak çocuklarımızın güvenli bir ortamda görenim görmelerini amaçlamaktadır. Ayrıca Okullar çevresinde her türlü umuma açık yer ile park ve bahçelerde, öğrencileri olumsuz etkileyen veya tehdit eden internet salonu ve kafeteryalar üzerinde ilgili Şube Müdürlüklerince çalışma ve uygulamalar yapılarak, açıktan sigara ve alkollü içki satışı yapanların tespitine yönelik çalışmalar yapılacaktır.

 

Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen suç Aletleri;

 

İlimiz Genelinde; İl merkezi, Yeşilova ilçesi ve Tefenni ilçesinde meydana gelen dolandırıcılık olayları ile ilgili olarak Burdur Asayiş Şube Müdürlüğü ile Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile yapılan koordineli çalışma neticesinde, dolandırıcılık olayını gerçekleştiren 4 şüpheli şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan arama 76.650.00TL para çıkmıştır.

.

 

 

 

İlimiz Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlenmesinde;

 

Asayiş ekiplerince yapılan denetlemelerde;

İl genelinde 11 adet tekel bayii, 16 adet kahvehane, 6 adet İnternet cafe ve 9 adet içkili mekan denetlenmiştir.

 

 

 

Kabahatler Nevi Suçlarla ilgili Olarak;

 

İlimiz genelinde Kabahatler Nevi’nden suçlarla ilgili herhangi bir işlem yapılmamıştır.

 

Trafik Denetimlerinde

 

İlimiz Genelinde;

 

Kural ihlali yapan 1169 sürücüye toplam 198.505.00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

 

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BURDUR, EMNİYET, MÜDÜRLÜĞÜ, OCAK, AYI, FAALİYETLERİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı